Zamknij

Sprawdź jakie utrudnienia w ruchu szykują się na weekend w Warszawie

Olga Papiernik
13.07.2018 12:53
warszawa
fot. Adam Burakowski/east news

Weekend w Warszawie obfituje w utrudnienia w ruchu, które zaczynają się już od piątku. Warszawiacy i przyjezdni muszą się liczyć z zamknięciem ulic, wieloma objazdami i zmianami w kursowaniu komunikacji miejskiej. Powodami są przemarsze, remonty dróg i sobotni przejazd rolkarzy.

Plac Konstytucji, piątek godz. 13:00

Z pierwszymi utrudnieniami w ruchu warszawiacy spotkają się już w piątek o godz. 13, gdy na pl. Konstytucji zbiorą się uczestnicy protestu organizowanego przez Unię Warzywno-Ziemniaczaną. Producenci warzyw i mleka, sadownicy oraz hodowcy trzody chlewnej będą protestowali przeciwko pogarszającej się - ich zdaniem - sytuacji na rynku rolnym.

Rolnicy ruszą z pl. Konstytucji i przejdą ulicami Piękną oraz Al. Ujazdowskimi do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Tam, około godz. 16, planowane jest zakończenie zgromadzenia.

Krakowskie Przedmieście, sobota 21:00

W sobotę o godz. 21 odbędzie się nocna jazda na rolkach ulicami Warszawy. Uczestnicy NightSkating Warszawa spotkają się przed pomnikiem Mikołaja Kopernika na Krakowskim Przedmieściu. Przejazd odbędzie się pod hasłem "Tour de Metro" i wezmą w nim udział tylko zaawansowani rolkarze.

W związku z tym wieczornych utrudnień w ruchu i zamkniętych ulic należy spodziewać się na trasie: Krakowskie Przedmieście – Nowy Świat – Al. Jerozolimskie – Marszałkowska – L. Waryńskiego – Puławska – Goworka – Spacerowa – Belwederska – Jana III Sobieskiego – al. Wilanowska – P. Gintrowskiego (d. W. Rzymowskiego) – Cybernetyki – KOR (d. 17 Stycznia) – Żwirki i Wigury – F. Hynka – Łopuszańska – Kleszczowa – Ryżowa – al. 4 czerwca 1989 r. – Świerszcza – Szamoty – Posag 7 Panien – K. Gierdziejewskiego. Tam zaplanowany został około 15-minutowy postój na parkingu na wysokości skrzyżowania z ul. Przelotową. Dalej trasa będzie prowadziła ulicami: K. Gierdziejewskiego – Połczyńską – Powstańców Śląskich – al. W. Reymonta – J. Kasprowicza – Przy Agorze – Marymoncką – J. Słowackiego – ks. J. Popiełuszki – al. Jana Pawła II – al. Solidarności – pl. Bankowy – Marszałkowską – Królewską – Krakowskim Przedmieściem.

Włochy i Ursus,  od piątku do poniedziałku

Natomiast mieszkańcy Włoch i Ursusa mogą się spodziewać utrudnień w związku z pracami remontowymi na skrzyżowaniu ul. Popularnej z Bolesława Chrobrego. Drogowcy rozpoczną roboty w piątek o północy i zakończą w poniedziałek nad ranem.

Aleje Jana Pawła II, remont torów tramwajowych

Przez najbliższe dwa weekendy zaplanowany jest także remont torów tramwajowych w al. Jana Pawła II między rondem Zgrupowania AK "Radosław" a placem Grunwaldzkim. Oznacza to utrudnienia nie tylko w kursowaniu tramwajów, które zostaną skierowane na objazdy, ale także dla kierowców samochodów, którzy muszą się liczyć ze zwężeniem drogi o jeden pas ruchu.

W związku z remontem linie tramwajowe 22, 27 i 28 zostają zawieszone na weekend. Linia 17 zostanie skierowana na objazd od al. Jana Pawła II trasą: Stawki, Andersa, Mickiewicza, Słowackiego i Marymoncka. Linia 33 pojedzie z al. Jana Pawła II przez: rondo Radosława, Słomińskiego, Most Gdański, Starzyńskiego i Jagiellońską. Linia 35 pojedzie z Marszałkowskiej przez Andersa, Mickiewicza, Słowackiego i Marymoncką.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - Biznes na Facebooku

Ulica Miodowa

W piątek drogowcy będą kontynuowali prace na ul. Miodowej. Około godz. 23.30 przeniosą się na skrzyżowanie z Senatorską, gdzie rozpoczną przebudowę i wymianę sygnalizacji. Miodowa pozostanie zamknięta między skrzyżowaniami z Długą i Senatorską. Dodatkowo na Senatorskiej między ulicami Podwale i Kilińskiego zostanie wprowadzony ruch dwukierunkowy, gdzie również parkowanie będzie odbywało się na zmienionych zasadach. Przebudowa potrwa do końca lipca.

PAP/Dorota Stelmaszczyk/OP