Zamknij

Warszawa. Najdroższy apartament w Polsce sprzedany

24.07.2020 08:10
Warszawa. Złota 44 sprzedała najdroższy apartament w Polsce
fot. mat. prasowe

Ponad 600-metrowy trzypoziomowy penthouse na szczycie wieżowca Złota 44 w centrum Warszawy. To prawdopodobnie najdroższy apartament w Polsce.

Złota 44, apartamentowiec zaprojektowany przez architekta Davida Libeskinda, to jeden z najwyższych budynków w Warszawie. Nowego właściciela właśnie znalazł penthouse na 52. piętrze budynku.

Sprzedany penthouse znajduje się na wysokości niemal 200 metrów. W najwyższym swoim punkcie penthouse notuje sześć metrów wysokości.

Najdroższy apartament w Polsce sprzedany

Skierowany na stronę wschodnią 30 metrów kwadratowych taras pozwala podziwiać stolicę z widokiem m.in. na Pałac Kultury i Nauki.

Zobacz także

"Cena zakupu penthouse'u nie zostanie ujawniona. Możemy jednak potwierdzić, że kwota sprzedaży to największa transakcja dotycząca pojedynczego apartamentu w historii polskiego rynku mieszkaniowego" - podało biuro sprzedaży apartamentów w Złotej 44.

Złota 44
fot. mat. prasowe

Jak podał portal Warszawa.naszemiasto.pl, średnia cena za metr kwadratowy w wieżowcu Złota 44 to ok. 30 tys. zł. W przypadku najdroższych apartamentów ta cena może być znacznie wyższa. Trzypoziomowy mógł zostać sprzedany nawet za 30 mln zł.

Dla porównania inny anonimowy klient kupił w wieżowcu ponad 240-metrowy apartament poniżej 50. piętra za blisko 11 milionów złotych. Za metr kwadratowy zapłacono około 46 tys. zł. 

- Istotnym jest fakt, że podobnie jak 95 proc. transakcji zrealizowanych od początku 2020 roku, kontrakt ten został zawarty bezpośrednio przez biuro sprzedaży Złotej 44 - dodał Michał Skotnicki, prezes zarządu BBI Development SA.

Zobacz także

Apartamentowiec oferuje dla swoich mieszkańców mnóstwo luksusowych rozrywek. Części wspólne przeznaczone do wyłącznego użytku mieszkańców to 1800 mkw. z 400-metrowym tarasem z całorocznym jacuzzi.

Złota 44
fot. mat. prasowe

W przestrzeni rekreacyjnej znajduje się basen o imponującej długości 25 metrów, sauna sucha, łaźnia parowa, sala masażu, w pełni wyposażona siłownia, sala kinowa z symulatorem gry w golfa, strefa biznesowa z VIP lounge i salami konferencyjnymi. W apartamentowcu mieści się również piwniczka do przechowywania win. 

Budynek zaprojektowany tak aby maksymalizować komfort życia mieszkańców posiada między innymi trójszybową fasadę, które redukuje hałas z zewnątrz i zmniejsza zużycie energii o 20 proc.

Każdy apartament wyposażony jest w klimatyzację, a powietrze doprowadzane jest za pomocą systemu indywidualnych kanałów wentylacyjnych. 

W ofercie biura sprzedaży Złota 44 pozostają jeszcze dwa apartamenty typu penthouse na najwyższym 52. piętrze apartamentowca (jeden z widokiem na PKiN) oraz mniej niż 16 proc. apartamentów ogółem.

RadioZET.pl/mat. prasowe/Warszawa.naszemiasto.pl