Zamknij

Ile zapłacimy za tegoroczne wakacje? Ceny mogą zaskoczyć

25.06.2020 10:00
Wakacje 2020. Jakie ceny wycieczek?
fot. Shutterstock/Montri Uaroon (ilustracyjne)

Czy koronakryzys sprawi, że przedsiębiorcy w branży turystycznej będą kusić niskimi cenami? Niekoniecznie. Eksperci są zdania, że koszt tegorocznych wakacji nie będzie niższy niż rok temu.

Koronawirus pozbawił przedsiębiorców z branży turystycznej źródeł dochodu. Prawie trzymiesięczny lockdown sprawił, że firmy przestały zarabiać. Czy właściciele hoteli i touroperatorzy będą zaniżać ceny celem przyciągnięcia klientów?

Przeciwnie. Zdaniem przedsiębiorców pytanych przez PAP ceny zagranicznych wakacji raczej nie będą niższe niż w roku ubiegłym, bo mimo mniejszego popytu będzie też niższa podaż ofert - ocenili operatorzy turystyczni.

Tegoroczne wakacje niekoniecznie tańsze

Touroperatorzy w rozmowie z PAP wskazują, że popyt na wycieczki, w tym zagraniczne, dopiero się zaczyna. Maciej Szczechura z Rainbow Tours wskazuje, że Polacy na cel podróży wybiorą głównie Grecję, Bułgarię i Chorwację.

Zobacz także

Przedsiębiorcy z branży liczą, że podczas tych wakacji odnotują przynajmniej 30, a może nawet 50 procent ubiegłorocznego ruchu. Branża liczy też na efekt przesuniętych wakacji na wrzesień i październik.

W jego ocenie w związku z tym, że touroperatorzy podejdą w tym roku ostrożnie do kwestii ilości oferty, ceny zagranicznych wyjazdów raczej nie spadną, bo choć będzie mniejszy popyt, to i podaż nie będzie duża. - Ceny w tym roku będą raczej porównywalne z tymi z zeszłego sezonu - wskazał. Dodał, że za to "na pewno" będzie można trafić przeceny na ostatnią chwilę, tuż przed wylotem.

Zobacz także

Wiceprezes Itaki Piotr Henicz mówił, że od chwili otwarcia granic i wznowienia wylotów odnotowano wzrost zainteresowania wyjazdami.

- Przede wszystkim są to liczne zapytania ze strony klientów oczekujących na informacje, dotyczące wznowienia wylotów. Liczymy jednak, że po zakomunikowaniu, kiedy i dokąd konkretnie mogą z nami polecieć, ilość rezerwacji zacznie rosnąć  - powiedział.

Zgodnie z zapowiedzią resortu rozwoju, od 1 lipca możliwe będą loty przy pełnym składzie pasażerów.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP