Zamknij

28. finał WOŚP. Oto najciekawsze aukcje

10.01.2020 13:04
WOŚP 2020. Aukcje Allegro. Co można wylicytować?
fot. PAP/Rafał Guz

Złote serduszko od Radia ZET, spotkanie z Robertem Lewandowskim czy medal noblowski od Olgi Tokarczuk - to tylko niektóre aukcje, które można wylicytować podczas 28. finału WOŚP. 

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Linkedin

Finał WOŚP zostanie zorganizowany już po raz dwudziesty ósmy. W tym roku orkiestra pod hasłem "Wiatr w żagle" zbiera pieniądze na zapewnienie najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej.

Podobnie jak w poprzednich latach, zbiórce towarzyszą nietypowe aukcje. Udział w nich bierze również Radio ZET jako jeden z partnerów WOŚP.

Zobacz także

Licytacja złotego serduszka

W niedzielę 12 stycznia na antenie Radia ZET będzie można wylicytować złote serduszko z nr 30. Liczba nawiązuje do tegorocznych okrągłych urodzin stacji. Rok temu licytacja skończyła się kwotą 33 tys. zł. 

Ponadto na licytację trafił ekskluzywny monolog Szymona Majewskiego "One Mąż Show", który zostanie zagrany specjalnie dla zwycięzcy aukcji. Komik znany z anteny Radia ZET oferuje odegranie sztuki, którą regularnie odgrywa na deskach Och Teatru w Warszawie. W piątek wartość tej licytacji wynosiła 8,1 tys. zł.

Wśród najważniejszych aukcji charytatywnych na rzecz WOŚP znajduje się ta z repliką medalu noblowskiego, który przekazała Olga Tokarczuk. To jedna z trzech przysługujących pisarce pozłacanych replik Nagrody Nobla, którą otrzymała w dziedzinie literatury za 2018 roku. W piątek stan aukcji wskazywał na 66 tys. zł.

Zobacz także

Nie mniej darczyńcy oferują za spotkanie i lunch w Warszawie lub Monachium z piłkarzem Robertem Lewandowskim (40 tys. zł). Swój czas dla WOŚP poświęcił również były bokser Mike Tyson. Spotkanie i wspólny posiłek z legendarnym pięściarzem w tym momencie kosztuje ponad 50 tys. zł.

Dla fanów dwóch kółek grupa America West Ride zaoferowała 13-dniową wyprawę motocyklową przez USA. Wspólna przygoda na trasie liczącej 2,5 tys. km jest warta obecnie 6666 złotych. 

Pierwsza Prezes Sądu Najwyższego prof. Małgorzata Gersdof zaoferowała na aukcję WOŚP jeden dzień spędzony w najważniejszej izbie polskiego wymiaru sprawiedliwości. Spotkanie w SN w piątek było warte 9999 zł.

Piosenkarka Roksana Węgiel przekazała na aukcje sukienkę, którą miała na sobie podczas pierwszego występu w Opolu (5 tys. zł). Natomiast Bogusław Linda przekazał kurtkę, w której wystąpił w kultowym filmie Władysława Pasikowskiego "Psy". Kurtka podpisana przez aktora jest warta obecnie około 10 tys. zł.

Aukcje WOŚP będą kontynuowane również po 12 stycznia, kiedy odbędzie się 28. finał. 

Lista aukcji WOŚP na Allegro dostępna jest tutaj.

WOŚP 2020: licytacje. Co można kupić, gdzie i za ile? [AUKCJE, WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY]

RadioZET.pl