Zamknij

W strefie euro i w Polsce wzrosła produkcja przemysłowa

Olga Papiernik
14.02.2018 12:26
W strefie euro i w Polsce wzrosła produkcja przemysłowa
fot. East News

Produkt Krajowy Brutto (PKB) wyrównany sezonowo w IV kw. 2017 r. zwiększył się o 0,6% kw/kw w strefie euro, jak i w całej Unii Europejskiej, wynika ze zaktualizowanych danych urzędu statystycznego Eurostat.

Zobacz także

Konsensus rynkowy dla strefy euro wynosił 0,6% wzrostu w ujęciu kwartalnym.

W ujęciu rocznym, PKB wzrósł w IV kw. ub.r. o 2,7% w strefie euro oraz 2,6% w całej UE. Konsensus rynkowy dla strefy euro wynosił 2,7% wzrostu w tym ujęciu.

Produkcja przemysłowa w Polsce wzrosła o 7,7% r/r w grudniu

Wyrównana sezonowo produkcja przemysłowa w Polsce wzrosła o 7,7% r/r w grudniu 2017 r. (po wzroście o 6,7% r/r w poprzednim miesiącu), podał unijny urząd statystyczny Eurostat. W ujęciu miesięcznym, Polska odnotowała wzrost o 1,8%.

W całej UE produkcja przemysłowa wzrosła w grudniu o 4,8% r/r i o 0,3% w ujęciu miesięcznym.

Główny Urząd Statystyczny (GUS) poinformował wcześniej, że produkcja sprzedana przedsiębiorstw przemysłowych wzrosła w grudniu o 2,7% r/r.

Produkcja przemysłowa w strefie euro wzrosła o 0,4% m/m w grudniu

Wyrównana sezonowo produkcja przemysłowa w strefie euro wzrosła o 0,4% m/m w grudniu 2017 r., podał unijny urząd statystyczny Eurostat. W całej UE produkcja wzrosła o 0,3% w tym ujęciu.

Konsensus rynkowy dla strefy euro wyniósł 0,0% w ujęciu miesięcznym.

W ujęciu rocznym, produkcja przemysłowa wzrosła o 5,2% w strefie euro i o 4,8% w całej UE. Konsensus wynosił 4,2% wzrostu dla strefy euro.

ISBnews/OP