Zamknij

W maju dolecisz z Wrocławia do Paryża

Olga Papiernik
10.01.2018 14:55
W maju dolecisz z Wrocławia do Paryża
fot. Simone Acquaroli on Unsplash

Francuskie linie lotnicze od maja uruchomią połączenie lotnicze z Wrocławia do Paryża. To debiut francuskiego przewoźnika na wrocławskim lotnisku. Samoloty ze stolicy Dolnego Śląska będą lądowały na głównym paryskim lotnisku im. Charles de Gaulle'a.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - Biznes na Facebooku

Pierwszy lot francuskiego przewoźnika odbędzie się 26 maja. Połączenie będzie obsługiwać linia Air France HOP!, należącą do grupy Air France KLM. Samoloty na tej trasie będą latały codziennie  z Paryża o godz. 9.45, zaś z Wrocławia o 12.15.

- Połączenie do portu im. Charles de Gaulle'a w Paryżu to świetna wiadomość dla pasażerów biznesowych, w tym również osób latających do metropolii obu Ameryk, Afryki i Azji - powiedział prezes Portu Lotniczego Wrocław Dariusz Kuś.

To pierwsze bezpośrednie połączenie ze stolicy Dolnego Śląska na lotnisko im. Charles de Gaulle'a, które jest drugim największym portem lotniczym w Europie.

Paryż to szósty regularny kierunek, który w 2018 roku pojawi się w rozkładzie lotów wrocławskiego lotniska. Nowością są: oferta linii Ryanair do Aten oraz cztery nowe połączenia Wizz Air - do Porto, Kutaisi, Bazylei Miluza i Goeteborga.

PAP/Piotr Doczekalski/OP