Zamknij

W majówkę tańsze podróże i wstęp do atrakcji turystycznych dla pasażerów ŁKA

Olga Papiernik
30.04.2018 11:46
lodz
fot. Piotr Kamionka/east news

Tańszy wstęp do Arboretum w Rogowie i bilet kolejowy na dojazd na przejażdżkę kolejką wąskotorową oraz bezpłatny powrót ze skierniewickiej parowozowni - to część specjalnej oferty turystycznej na weekend majowy dla pasażerów Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej (ŁKA).

Regionalny przewoźnik w ten sposób zachęca mieszkańców Łodzi i regionu do odwiedzenia najbardziej atrakcyjnych miejsc w woj. łódzkim. To m.in. Arboretum w Rogowie, do którego w pełni zawitała już wiosna – m.in. zakwitły magnolie, wiśnie, leszczynowce i wiele innych roślin. Na terenie wielobarwnego ogrodu, pełnego rzadkich drzew i krzewów, znajduje się również Alpinarium, gdzie zobaczyć można ponad 900 gatunków roślin z gór całego świata.
Jak informuje kolejowa spółka, pasażerowie, którzy podczas majówki wybiorą się do Rogowa pociągiem ŁKA, okazując w kasie Arboretum bilet kolejowy, otrzymają zniżkę na wstęp do ogrodu - za normalną wejściówkę zapłacą 7 zamiast 10 złotych, a za bilet ulgowy 4 zamiast 6 złotych.
Z kolei z 30-procentowej zniżki na bilety na podróż ŁKA do Rogowa mogą skorzystać miłośnicy kolejki wąskotorowej kursującej na trasie Rogów - Jeżów - Rogów. Zabytkowy skład wyjeżdżają o godzinie 10.35, 12.15, 13.55 i 15.45, a dodatkową atrakcją wycieczek jest ognisko i wystawa taboru wąskotorowego. Mieszkańcy Łódzkiego do i z Rogowa mogą dojechać taniej, pobierając voucher ze strony kolejrogowska.pl i okazując go w kasie podczas zakupu biletów na przejazd pociągiem.
Łódzki przewoźnik zachęca też do odwiedzenia parowozowni w Skierniewicach, będącej pierwszym i największym w kraju prywatnym zbiorem taboru kolejowego z okresu historycznego. Na zabytkowym terenie znajduje się ponad 100 pojazdów z lat 1850-1960, m.in. parowozy, lokomotywy spalinowe, jak również wagony pasażerskie i towarowe z drugiej połowy XIX wieku i pierwszej połowy XX wieku. Muzeum 5 maja organizuje bezpłatny dzień otwarty, a osoby, które tego dnia wybiorą się do Skierniewic pociągami ŁKA będą mogły bezpłatnie wrócić do domu. Wystarczy, że na miejscu otrzymają pieczęć na bilecie.
Promocyjna oferta ŁKA będzie obowiązywała podczas wszystkich dni otwartych w parowozowni, które w tym roku odbędą się: 19.05, 2.06, 7.07, 4.08, 1.09, 15-16.09, 6.10.
ŁKA poinformowała, że jej pociągi będą kursowały na trasie Łódź Fabryczna - Warszawa Wschodnia nie tylko w weekend, ale również 1 i 3 maja. Na okres majówki spółka wydłużyła termin ważności Wspólnego Biletu Samorządowego. Będzie on ważny nie przez dobę, a przez 5 następujących po sobie dni i upoważniał do nieograniczonej liczby przejazdów pociągami ŁKA (z wyłączeniem ŁKA Sprinter). Koszt takiego biletu to 38 zł. 
PAP/Bartłomiej Pawlak/OP