Zamknij

W czasie świąt więcej patroli policji

Olga Papiernik
09.12.2017 14:38
W czasie świąt więcej patroli policji
fot. East News

Więcej patroli policji będzie w czasie świąteczno-noworocznym w okolicach centrów handlowych, dworców i lotnisk - zdecydował minister spraw wewnętrznych Mariusz Błaszczak. Więcej policjantów pojawi się także na drogach.

Od 22 do 26 grudnia w ramach ogólnopolskiej akcji "Bezpieczny weekend - Boże Narodzenie" codziennie służbę będzie pełnić około 4 tys. policjantów ruchu drogowego, a w dni wyjazdów i dzień powrotów na drogach pojawi się jeszcze większa liczba funkcjonariuszy - poinformowało MSWiA w komunikacie przesłanym PAP w sobotę.

- Policja jest gotowa do zabezpieczenia wzmożonego ruchu naszych obywateli na dworcach, lotniskach oraz w centrach handlowych i ma odpowiednie narzędzia, aby w sposób profesjonalny z tego zadania się wywiązać. - powiedział szef MSWiA cytowany w komunikacie.

Jak podano, w celu zapewnienia właściwego poziomu bezpieczeństwa w okresie przedświątecznym i świąteczno-noworocznym zostanie zwiększona liczba policjantów skierowanych do służby w rejon dworców kolejowych, autobusowych, portów lotniczych, centrów handlowych oraz jarmarków świątecznych, głównie w formie patroli pieszych.

Policjanci będą patrolowali lotniska, dworce, centra handlowe i inne duże skupiska ludzi. - Będą widoczni i dostępni -   zaznaczył minister Mariusz Błaszczak.

Policja równocześnie zwraca się z prośbą do obywateli, aby informowali funkcjonariuszy o możliwych zagrożeniach, o pozostawionych bez opieki pakunkach. Zgłoszenia będą wnikliwie sprawdzane przez Policję. Szef MSWia zaapelował o to, by nie bagatelizować żadnych zagrożeń i zgłaszać je do funkcjonariuszy.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - Biznes na Facebooku

PAP/Marzena Kozłowska/OP