Zamknij

W Europie powstaną inteligentne okulary inne niż wszystkie

Olga Papiernik
08.02.2018 20:06
W Europie powstaną inteligentne okulary inne niż wszystkie
fot. www.zeiss.com

W Europie rośnie nowa potęga inteligentnych okularów, startup kierowany przez dwie duże marki, firmę optyczną Zeiss (znaną również jako Carl Zeiss) i giganta telekomunikacyjnego Deutsche Telekom. Obie firmy będą posiadały 50% udziałów w nowej firmie o nazwie Tooz Technologies Inc., która będzie zlokalizowana w Stanach Zjednoczonych i Niemczech.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - Biznes na Facebooku

W zeszłym roku Zeiss ujawnił, że współpracuje z firmą bezprzewodową nad stworzeniem produktu, który mógłby wyświetlać informacje, aplikacje i obrazy "na pierwszy rzut oka". Dane urządzenia będą obsługiwane w chmurze i bezprzewodowych sieciach 5G. To co ma je wyróżnić pod to zwyczajny wygląd. Oprawki nie będą rzucać się w oczy.

- Celem jest zestaw inteligentnych okularów akceptowanych przez branżę i konsumentów, który jest dyskretny i nadaje się do codziennego użytku  - powiedział dr Ulrich Simon, szef działu badań i technologii w firmie Zeiss.

- Mogą być potrzebne w logistyce, ale także podczas operacji: lekarz będzie potrzebował wielu, indywidualnie dobranych informacji, a jednocześnie będzie musiał koncentrować się całkowicie na tym, co dzieje się na sali operacyjnej, w handlu detalicznym smartglasses umożliwią spersonalizowane zakupy, a także codzienne zakupy, nawet media społecznościowe będą dostępne bez potrzeby sięgania po smartfon - Dr. Ulrich Simon, Zeiss.

- Jeśli chcemy korzystać z aplikacji czasu rzeczywistego w przyszłości, potrzebujemy dostępu do chmury dostępnej wszędzie - to jedyny sposób, aby zagwarantować szybki czas reakcji - powiedział Stangier. - Jesteśmy przekonani, że smartglasses będą odgrywać główną rolę w nadchodzących latach.

Next Reality/OP