Zamknij

Volvo wykryło usterkę w ponad 500 tys. samochodów

22.07.2019 10:17
Volvo wykryło usterkę w pół miliona swoich pojazdów
fot. Jarretera/Shutterstock (ilustracyjne)

Volvo, szwedzki producent samochodów, wzywa do swoich serwisów na całym świecie około pół miliona pojazdów. Powodem jest usterka w komorze silnika. Może ona doprowadzić nawet do pożaru.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Linkedin

Powodem akcji jest element w komorze silnika, który może się topić, a w najgorszym przypadku może dojść do pożaru – poinformował Stefan Elfstrom, rzecznik Volvo.

Volvo zapewnia, że do tej pory nie było żadnych informacji, by w związku z tą usterką ktoś ucierpiał lub doszło do wypadku.

Zobacz także

Szwedzka telewizja SVT podała, że chodzi o modele Volvo, m.in. V40, V60, V70, S80, XC60 i XC90, z czterocylindrowymi silnikami Diesla, które wyprodukowano w latach 2014 - 2019. Sprawa dotyczy dokładnie 507 tys. samochodów Volvo na całym świecie, w tym 86 tys. w samej Szwecji.

Jak zauważa niemiecka agencja dpa, to już druga w tym tygodniu zła wiadomość dla szwedzkiego producenta samochodów, którego właścicielem jest chiński koncern Geely. W czwartek podano, że w drugim kwartale tego roku znacznie spadły zyski Volvo Cars, mimo znacznego wzrostu sprzedaży.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP