Zamknij

Virgin Mobile przejęty przez Play

23.04.2020 07:50
Virgin Mobile przejęty przez Play. Za jaką sumę?
fot. TK Kurikawa/Shutterstock (ilustracyjne)

Sieć komórkowa Virgin Mobile zostanie przejęta przez operatora Play. O transakcji wartej ponad 60 mln zł poinformowano w środę.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Facebooku

Virgin Mobile po 8 latach działania pod własną marką zostanie wchłonięty przez telekomunikacyjnego giganta.

W komunikacie podano, że P4 Sp. z o.o. (operator sieci Play) i spółka zależna Play Communications S.A., zawarł 22 kwietnia 2020 roku „przedwstępną umowę sprzedaży i nabycia 100 proc. udziałów w Virgin Mobile Polska Sp. z o.o. od jej wspólników i głównych inwestorów, w tym Delta Partners Emerging Markets TMT Growth Fund II L.P. oraz Dirlango Trading & Investments Limited.

Zobacz także

"Cena nabycia 100 proc. udziałów w Virgin Mobile Polska została ustalona na 13,4 mln euro (60,7 mln zł)" - poinformowano w komunikacie.

Play zapewniło, że środki na zakup mniejszej sieci komórkowej sfinansuje ze środków własnych oraz w oparciu o finansowanie zewnętrzne.

Przejęcie wymaga zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów - dopiero po jej uzyskaniu może dojść do przejęcia Virgin Mobile.

Zobacz także

Virgin Mobile. Liczba abonentów

W Polsce Virgin Mobile jest dostępny od 2012 roku. To wirtualny operator komórkowy - czyli taki, który nie posiada własnej infrastruktury telekomunikacyjnej i korzysta z udostępnionej przez konkurencyjne firmy. W przypadku Virgin Mobile był to właśnie operator Play.

Z raportu rocznego Virgin Mobile wynikało, że na koniec grudnia 2019 roku firma obsługiwała ponad 396 tysięcy kart SIM. 

W styczniu 2020 roku Virgin Mobile zniknęło z amerykańskiego rynku, a klienci sieci zostali przeniesieni do siostrzanej marki Boost Mobile.

Zobacz także

RadioZET.pl/mat. prasowe/Tabletowo.pl