Zamknij

Użytkownicy komputerów mogą teraz zastąpić klawiaturę i mysz palcami

Olga Papiernik
12.10.2018 12:54
tap
fot. east news

Nowe urządzenie o nazwie Tap pozali nam na wprowadzić tekst za pomocą gestów i dotykania palcami.

Mysz optyczna jest wbudowana w pętlę na kciuku. Kiedy dotkniesz urządzenia palcami lub poruszysz kciukiem, znaki i polecenia zostaną wysłane do dowolnego urządzenia Bluetooth - telefonu, laptopa, tabletu, smartfona, komputera stacjonarnego itd. Tap tworzy tekst za każdym dotknięciem palca. Urządzenie nie używa układu klawiatury QWERTY ani żadnej klawiatury. Zamiast tego możesz tworzyć litery stukając jedną lub więcej kombinacji palców na dowolnej powierzchni.

Na przykład, gdy dotkniesz kciuka, litera A zostanie wysłana do urządzenia bluetooth, które sparowałeś z urządzeniem. Firma z siedzibą w Pasadenie w Kalifornii mówi, że większość użytkowników uczy się alfabetu Tab w ciągu zaledwie 90 minut.

tab

   

tap 1

   

tap 2

     

tap 3

Źródło: East News

Rzecznik powiedział: - Ćwiczenie tu i tam przyspiesza zapamiętywanie dźwięków i buduje pamięć mięśniową, dzięki czemu pisanie na podsłuchu jest proste. Kontynuacja praktyki pozwala ci naprawdę szybko oswoić się z urządzeniem.

Tap został wymyślony przez przedsiębiorcę Dovida Schicka, który później zwerbował swoją żonę, wybitną inżynierkę Sabrinę Kemeny, aby pomógł mu to urzeczywistnić.

Dovid jest osobą odpowiedzialną za wynalezienie cyfrowego aparatu rentgenowskiego stosowanego w stomatologii. Sabrina współtworzyła układ przetwarzania obrazu CMOS - podstawową technologię, którą posiadają wszystkie cyfrowe aparaty fotograficzne, które nosimy w naszych telefonach, komputerach i aparatach DSLR, pracując jednocześnie w amerykańskiej agencji kosmicznej NASA.

Tap jest również w pełni konfigurowalny - pozwalając każdemu na przemapowanie kombinacji palców, aby pasowały do makr, oprogramowań muzycznych, dronów, droidów i wielu innych. Urządzenie pozwala również na sterowanie grami.

East News/OP