Zamknij

Uniejów: nowy kierunek na konferencje i szkolenia w centrum Polski

Uniejów: nowy kierunek na konferencje i szkolenia w centrum Polski
fot. Materiały prasowe

Uniejów już wkrótce będzie znany nie tylko jako jedno z najlepszych w Polsce uzdrowisk, ale również bardzo dobre miejsce do organizacji spotkań biznesowych, konferencji, szkoleń czy wyjazdów integracyjnych. Wszystko za sprawą powstającego w sercu uzdrowiska Aparthotelu "Termy Uniejów".

Uniejów, nazywany czasem „polską stolicą wypoczynku, to wyjątkowy punkt w samym sercu Polski. Dzięki odkryciu wód geotermalnych i wykorzystaniu ich potencjału powstało tu najmłodsze polskie uzdrowisko i pierwsze w kraju uzdrowisko termalne. Znajduje się tu kompleks termalno-basenowy położony u podnóży XIV-wiecznego zamku. W najbliższym czasie Uniejów zasłynie też jako popularny kierunek na podróże służbowe.

Aparthotel „Termy Uniejów”: nowoczesne centrum konferencyjne

Aparthotel "Termy Uniejów" zostanie oddany do użytku w sierpniu 2019 roku, jednak już przyjmuje rezerwację dla klientów indywidualnych, jak i grup zorganizowanych. Ze względu na dogodną lokalizację, w centrum Polski, w pobliżu autostrady A2 łączącej Berlin z Warszawą, stanie się bez wątpienia bardzo dobrym miejscem do organizacji spotkań biznesowych, konferencji, szkoleń oraz wyjazdów integracyjnych.

Hotel Uniejów
fot. Materiały prasowe

Uniejowski kompleks składa się z dwóch pięciokondygnacyjnych budynków. W pierwszym znajdą się klimatyczna restauracja (na blisko 200 osób) oraz nowoczesne centrum konferencyjne o powierzchni 745 m2. Tworzą go cztery wyciszone i klimatyzowane sale, a także strefa work zone oraz foyer. W drugim budynku znajdą się 172 apartamenty i część rekreacyjna z basenem, strefa SPA z sauną i fitness, a także bezpłatny parking. Dzięki temu obiekt doskonale sprawdzi się podczas spotkań służbowych, przyjęć okazjonalnych, a także imprez integracyjnych. 

Uniejów: praca i wypoczynek w jednym

Nie można zapomnieć o „dobrodziejstwach” samego kompleksu termalno-basenowego „Termy Uniejów”, podzielonego na część zewnętrzną i wewnętrzną. Do wyboru baseny solankowo-uzdrowiskowe, wyspa z jacuzzi, zjeżdżalnie, komora lodowa, sauna i gabinety masażu oraz inne atrakcje wodne. Tutejsza woda termalna, wydobywana z głębokości 2 km, słynie z dobroczynnych właściwości. Jej niska mineralizacja sprawia, że doskonale sprawdza się w leczeniu wielu chorób i schorzeń, wzmacnia odporność, redukuje zmarszczki i relaksuje. Dzięki temu, że woda podgrzewana jest energią geotermalną, przez cały rok można korzystać z obiektów dostępnych na świeżym powietrzu.

Usytuowanie hotelu sprzyja też wielu innym różnorodnym atrakcjom turystycznym. Goście mogą skorzystać nie tylko z kompleksu termalnego, ale również odwiedzić zabytkowe miejsca. Na przykład XIV-wieczny Zamek Arcybiskupów Gnieźnieńskich (jako jeden z nielicznych w Europie jest ogrzewany wodą geotermalną) czy  Zagrodę Młynarską – zespół muzealno-noclegowy pełen zabytkowych obiektów, jak np. dwór, chałupa ze Skotnik czy kopia stodoły z Besiekier.

Hotel Uniejów
fot. Materiały prasowe

Znajdzie się też coś dla aktywnych. Na terenie zabytkowego parku niedaleko XIV-wiecznego zamku znajduje się park linowy z pięcioma trasami o zróżnicowanym poziomie trudności. Dostępne są też spływy kajakowe po rzece Warcie realizowane na trasie Jeziorsko–Księże Młyny–Uniejów oraz Uniejów–Dobrów–Koło. Inną, niezwykle ciekawą opcją, jest wyprawa rowerowa jedną z wytyczonych tras – najdłuższa, tzw. „Po Ziemi Uniejowskiej”, ciągnie się na długości ponad 26 km. 

Termy-Uniejow
Termy-Uniejow2