Zamknij

Na wizytę w skarbówce trzeba się umówić

16.11.2020 10:09
Jak umówić się na wizytę w skarbówce
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER/East News

Od poniedziałku 16 listopada podatnicy mogą umawiać się na wizyty w skarbówce – poinformowała Krajowa Administracja Skarbowa.

Skarbówka uruchamia system zapisów na wizyty w urzędzie. Od poniedziałku 16 listopada usługa umówienia się na spotkanie jest dostępna w całej Polsce.

KAS przypomina, że załatwienie sprawy w urzędzie będzie możliwe tylko po wcześniejszym umówieniu się na wizytę.

Do skarbówki trzeba się umówić

Od poniedziałku usługa "Umów wizytę w urzędzie skarbowym" i nowy model obsługi podatników są już dostępne w całym kraju - informuje Krajowa Administracja Skarbowa.

Szefowa Krajowej Administracji Skarbowej Magdalena Rzeczkowska w rozmowie z PAP mówi, że umawianie się na wizyty pozwoli zminimalizować ryzyko zakażenia się koronawirusem w urzędzie.

Dzięki usłudze i nowemu modelowi obsługi w urzędach skarbowych zapewnimy naszym klientom nie tylko większy komfort załatwiania spraw, ale też podniesiemy bezpieczeństwo wszystkich: podatników i naszych pracowników 

Magdalena Rzeczkowska, szefowa KAS

Rzeczkowska przypomniała, że możliwe jest też załatwianie spraw online, bez potrzeby fatygowania się do urzędu. - Jeśli jednak jest konieczna wizyta w urzędzie, umawiajmy się na nią z wyprzedzeniem, korzystając z nowej usługi lub telefonicznie – apeluje szefowa KAS.

Początkowo taki model obsługi podatników obowiązywał tylko w województwach podlaskim i wielkopolskim. Latem rozszerzono usługę umawiania się na wizyty na kolejne województwa, zaś od teraz model ten obowiązuje we wszystkich urzędach skarbowych.

Zobacz także

Jak umówić się na wizytę w skarbówce?

KAS wyjaśnia, że wizytę można umówić przez internet – korzystając z elektronicznego formularza dostępnego na stronie podatki.gov.pl lub swojego urzędu skarbowego, bądź telefonicznie – numery telefonów są na stronie www urzędów skarbowych.

W formularzu należy wskazać odpowiedni urząd skarbowy i określić rodzaj sprawy, którą chcemy załatwić. Następnym krokiem jest wybór dnia i godziny spotkania. Wizytę należy potwierdzić podając dane osobowe, PESEL i dane kontaktowe. Poprzez formularz można umówić się na wizytę, której termin przypada w ciągu 14 dni.

KAS przypomina, że w sprawach, które nie wymagają wizyty w urzędzie można kontaktować się poprzez infolinię Krajowej Informacji Skarbowej. Sprawy urzędowe można załatwić się przez strony podatki.gov.pl i biznes.gov.pl.

RadioZET.pl/PAP