Zamknij

Pracownicy z Ukrainy wracają do Polski. Będzie kolejny lot czarterowy

28.05.2020 12:59
Ukraińcy wracają do Polski. Agencja zatrudnienia organizuje loty czarterowe
fot. Shutterstock/Damian Pankowiec (ilustracyjne)

Agencje zatrudnienia  pomagają wrócić pracownikom z Ukrainy do Polski. Do tej pory do Warszawy  przybyło 178 osób zza wschodniej granicy. W planach są kolejne loty.

6 czerwca odbędzie się kolejny, drugi lot czarterowy z Kijowa do Warszawy przeznaczony dla ukraińskich pracowników - informuje organizator rejsu agencja Gremi Personal.

Agencja zaznacza, że dotknięty kryzysem wywołanym epidemią koronawirusa polski rynek pracy, potrzebuje pracowników ze Wschodu.

Kolejny lot czarterowy dla pracowników z Ukrainy

Gremi Personal 6 czerwca zorganizuje drugi już lot czarterowy dla pracowników zza wschodniej granicy. Samolot wyleci z lotniska z Boryspola w Kijowie i dotrze na lotnisko Chopina w Warszawie. Lot ponownie realizowany we współpracy z Międzynarodowymi Liniami Lotniczymi Ukrainy.

Zobacz także

Firma poinformowała, że w przypadku agencyjnych pracowników lot będzie darmowy. Ponadto firma zorganizuje 14-dniową kwarantannę dla pracowników ukraińskich, której odbycie nadal jest obowiązującym wymogiem w Polsce.

Decyzja o zorganizowaniu drugiego lotu czarterowego została podjęta w związku ze stale rosnącym zapotrzebowaniem polskich pracodawców na pracowników z Ukrainy, a także rosnącym zainteresowaniem obywateli Ukrainy zatrudnieniem w Polsce 

– informuje Gremi Personal

Jak dodaje Evgenij Kirichenko, właściciel agencji Gremi Personal, pierwszy lot czarterowy odbył się zgodnie z planem. 

Zobacz także

- Loty czarterowe są dla ukraińskich pracowników obecnie najbezpieczniejszym i najszybszym sposobem dotarcia do Polski. Dla naszej firmy z kolei jest to okazja, aby zaspokoić zapotrzebowanie polskich pracodawców na pracowników z Ukrainy - powiedział właściciel agencji.

Pierwszy lot z pracownikami z Ukrainy na pokładzie odbył się 24 maja. Wówczas do kraju przyleciało 178 osób. Agencja poinformowała, że przebywają oni obecnie w kwarantannie i „nie odnotowano żadnych problemów zdrowotnych wśród przybyłych pracowników”.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Linkedin 

RadioZET.pl/mat.pras