Zamknij

Szturm klientów na supermarket. Powodem obniżki

17.04.2020 08:56
Ukraina. Szturm klientów na supermarket w Mariupolu [WIDEO]
fot. 0629comua/YouTube (screen)

Około 200 klientów szturmowało w czwartek jeden z supermarketów w Mariupolu na wschodzie Ukrainy. Powodem zapowiadanych znacznych obniżek cen. Klienci zebrali się w jednym miejscu, mimo że w kraju obowiązuje zakaz zgromadzeń z uwagi na pandemię koronawirusa.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Facebooku

Jak podały miejscowe media, do marketu jednocześnie próbowało wejść ok. 200 klientów. Część z nich miała maseczki ochronne, nie zachowywano jednak odpowiednich odległości. Wśród zebranych było wiele osób starszych.

Jak napisał portal Ukraińska Prawda, niektórzy mieszkańcy mówili lokalnym mediom, że przyszli do sklepu, ponieważ już "im się nudziło w kwarantannie".

Zobacz także

Policja wyzwała do rozejścia się

Na miejsce przyjechała policja, która apelowała przez megafony do ludzi o rozejście się i niełamanie ograniczeń związanych z koronawirusem.

Miejscowy portal 0629.com.ua podał, że w środę w mieście rozklejono plakaty zapowiadające obniżki do 30 proc., loterię i nagrody. Ci, którym udało się dostać do sklepu, powiedzieli serwisowi, że 30-procentowe obniżki to oszustwo.

Komendant główny policji Ukrainy Ihor Kłymenko oświadczył, że wszyscy odpowiedzialni za zorganizowanie masowego złamania ograniczeń w Mariupolu będą ukarani. Wszczęto sprawę w związku z naruszeniem norm sanitarnych i przepisów dotyczących zapobiegania epidemii.

Zobacz także

Według Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), do tej pory na Ukrainie zanotowano 4162 zakażenia wirusem SARS-CoV-2, z czego 115 zmarło (dane na 16 kwietnia). Mimo to miejscowe władze obawiają się kolejnych gwałtownych wzrostów zachorowań. 

Na Ukrainie w ciągu miesiąca przybyło ok. 1-1,3 mln bezrobotnych, poziom bezrobocia wynosi obecnie ok. 13,7-15,4 proc. i jest to najwyższy wskaźnik od 15 lat - oświadczył szef Ukraińskiej Izby Handlowo-Przemysłowej Hennadij Czyżykow, cytowany w czwartek przez "Ekonomiczną Prawdę".

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP