Zamknij

Ukraina. Kwitnie handel negatywnymi testami na COVID-19

09.09.2020 17:43
Ukraina. Kwitnie handel negatywnymi testami na COVID-19
fot. Oleksii Synelnykov/Shutterstock (ilsutarcyjne)

Na Ukrainie handluje się zaświadczeniami o negatywnym wyniku testu na COVID-19 - podała agencja prasowa Interfax-Ukraina. Powodem jest umożliwienie wyjazdu za granicę.

Pandemia koronawirusa na Ukrainie do tej pory spowodowała ponad 143 tys. przypadków zakażeń wirusem SARS-CoV-2, w tym ponad 2,9 tys. zgonów.

Mimo to nie brakuje tych, który starają się obejść ograniczenia wprowadzone do walki z pandemią. Jak podała agencja Interfax-Ukraina, dla osób planujących wyjazd za granicę oferowane są negatywne testy na obecność koronawirusa.

Kwitnie handel wynikami badań na koronawirusa

- Na dziś testy PCR robi się zarówno po to, by wykryć wirusa, jak i realizując formalne wymogi w celu wyjazdu za granicę albo zakończenia kwarantanny. Jeśli chodzi o wyjazd za granicę, to obecnie na rynku już istnieje pewien handel zaświadczeniami o negatywnym wyniku PCR w celu wyjazdu za granicę - powiedział agencji Mykoła Skawronskyj, dyrektor handlowy laboratorium Sinewo.

Zobacz także

Jak dodał, niektóre biura podróży proponują turystom za względnie niewysoką sumę załatwienie koniecznego do wyjazdu za granicę zaświadczenia nawet bez poddawania się testowi.

W minionym tygodniu na Ukrainie przeprowadzono prawie 158 tys. testów metodą PCR; niemal 20 proc. z nich wykonano w siedmiu prywatnych laboratoriach - pisze Interfax-Ukraina.

RadioZET.pl/PAP