Zamknij

Ukrainiec próbował przemycić 2 tony produktów z Lidla i Biedronki

21.10.2019 11:45
Ukraina. 27-latek próbował przemycić 2 tony produktów z Lidla i Biedronki
fot. Państwowa Służba Skarbowa Ukrainy/Facebook

Niecodzienne znalezisko ukraińskich celników ze Lwowa. W autobusie jadącym z Polski znaleźli 2 tony produktów kupionych w marketach Biedronka i Lidl. Kierowca ukrył przemycany towar w całym pojeździe.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Linkedin

Do zatrzymania autobusu wypchanego po brzegi towarem z polskich marketów doszło na polsko-ukraińskim przejściu granicznym Medyka-Szeginie

Jak poinformowała Państwowa Służba Skarbowa Ukrainy, celnicy ze Lwowa znaleźli w pojeździe 2107 kilogramów żywności i 120 litrów mleka. Towar próbował wwieść do Ukrainy 27-letni mieszkaniec Iwano-Frankowska. 

Wśród przemycanych produktów znalazły się m.in. parówki, jogurty FruVita, majonez Hellmann's czy sery. Mężczyzna ukrył towar nie tylko w luku bagażowym, ale nawet kabinie kierowcy. 

Celnicy poinformowali, że sporządzono raport o naruszeniu przepisów przez 27-latka. Sprawa trafi do sądu, który zdecyduje o wysokości kary dla kierowcy autobusu. 

To kolejny w ostatnich dniach przypadek przemytu żywności z Polski na Ukrainę. 16 października na przejściu granicznym Medyka-Szeginie zatrzymano do kontroli Toyotę Previa. W pojeździe kierowanym przez 47-latka, mieszkańca obwodu lwowskiego, znaleziono aż 80 litrów sera. 

Tylko w specjalnej przegrodzie w kole zapasowym przemytnik próbował ukryć 50 kg nabiału. Towar przejęli celnicy, a sprawa 47-latka trafiła do sądu.

RadioZET.pl/Wiadomościhandlowe.pl