Zamknij

Ubezpieczenie dla ciebie i bliskich – tego byś się nie spodziewał

Weronika Domoradzka
02.12.2019 16:14
Ubezpieczenie dla ciebie i bliskich – tego byś się nie spodziewał

Ubezpieczamy siebie, swoją rodzinę, dom czy samochód, a robiąc to, zazwyczaj kierujemy się tym, co oferuje nam polisa. Coraz częściej decydujemy się na produkty, które poza standardowymi świadczeniami takimi jak pokrycie kosztów leczenia po wypadku czy wsparcie finansowe w momencie problemów zdrowotnych zawierają wiele dodatkowych i równie przydatnych opcji w różnych codziennych sytuacjach.

Warta We Dwoje

Polskie prawo zakłada, że rodzina to małżeństwo zawarte w urzędzie stanu cywilnego lub instytucji kościelnej wraz z potomstwem. Sprawa komplikuje się, gdy para z jakichś przyczyn nie chce lub nie może zawrzeć małżeństwa. Takich osób w Polsce jest coraz więcej. Wychodząc naprzeciw tym potrzebom, powstał pakiet Warta We Dwoje. Daje on możliwość wspólnego ubezpieczenia się osobom, które nie zawarły formalnego związku.

Ubezpieczenie dla osób 55 plus

Osoby starsze w momencie hospitalizacji mają często problem ze znalezieniem opieki dla swoich pupili. W takiej sytuacji ubezpieczyciel zadba o transport psa lub kota do miejsca, w którym zwierzę będzie mogło bezpiecznie poczekać na powrót właściciela do domu. Spokój o zwierzęcego przyjaciela jest bardzo pomocny w procesie rekonwalescencji po chorobie czy wypadku.

Pakiet ubezpieczenia Warty dla osób po 55. roku życia zakłada również m.in. możliwość pokrycia kosztów dostawy leków, co w przypadku osób starszych jest to istotne.

Dziecko w rodzinie

Pojawienie się dziecka to zawsze ogromna radość dla całej rodziny, ale również niemały wydatek. Dlatego Warta w momencie narodzin dziecka wypłaca świadczenie. Standardowe ubezpieczenia dają taką możliwość wyłącznie rodzicom. W Warcie z tej opcji mogą skorzystać również dziadkowie. Dzięki temu mogą pomóc w bezpiecznym starcie nowonarodzonym wnukom.

Kolejna ważna kwestia dotyczy choroby dzieci w wieku szkolnym. W przypadku dłuższej hospitalizacji ubezpieczyciel pokryje koszty prywatnych lekcji, umożliwiając najmłodszym łatwiejszy powrót do szkoły.

Warta pomaga również w nagłych sytuacjach, o czym przekonała się na własnej skórze Kasia z Warszawy, która chciała pomóc siostrze i podczas jej nieobecności zajęła się małą siostrzenicą. Pech chciał, że dziecko niespodziewanie zaczęło gorączkować, a jej rodzice i lekarz pierwszego kontaktu nie odbierali telefonów. Kasia znalazła jednak w szufladzie polisę z wykupionym ubezpieczeniem na życie w Warcie. Natychmiast zadzwoniła na infolinię z prośbą o pomoc i pytaniem o możliwość wizyty domowej. Bez najmniejszych problemów konsultantka jej pomogła, a po niecałej godzinie lekarz był już w domu i zbadał dziecko.

W zdrowym ciele zdrowy duch

Powrót do zdrowia po wypadku bywa trudny, a czasem wymaga intensywnej rehabilitacji. Ćwiczenia pod okiem wykwalifikowanego trenera bywają bardzo przydatne. Dlatego też Warta zapewnia pokrycie kosztów trenera fitness dla osób, które uległy wypadkowi. Skorzystał z tego pan Marian z Ostrowca Świętokrzyskiego, który kilka lat temu wykupił ubezpieczenie Warta dla Ciebie i Rodziny. Kiedy klient doznał urazu nogi, musiał natychmiast poddać się leczeniu szpitalnemu. Rekonwalescencja i rehabilitacja trwały długie tygodnie. Całe szczęście Warta pokryła wszelkie koszty.

Z tej możliwości mogą skorzystać również młode mamy. Im również przyda się dodatkowy zastrzyk energii i czasu tylko dla siebie. Na stronie dobrezakonczenia.pl poznasz więcej historii klientów Warty.