Zamknij

Uber wprowadził nowy cennik za przejazdy w Warszawie

08.09.2019 16:07
Uber wprowadził nowy cennik w Warszawie. Klienci zapłacą mniej. Kiedy kolejne miasta?
fot. ARKADIUSZ ZIOLEK/East News (ilustracyjne)

Nawet złotówka za kilometr - taki cennik za przejazdy w Warszawie wprowadza firma Uber. Minimalna cena za przejazd została obniżona z 10 na 8 złotych.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Linkedin

Uber, amerykańska firma oferująca tanie przejazdy po miastach na całym świecie, ogłosiła zmianę cennika w Warszawie.

Uber - nowy cennik

Opłata minimalna za przejazd zostanie obniżona z 10 do 8 złotych. Opłata podstawowa została obniżona o złotówkę (z 4 na 3 złote). Cena za jeden przejechany kilometr spadła z 1,3 zł na 1 zł. Natomiast opłata za jedną minutę jazdy wynosić będzie 0,25 zł - o dziesięć groszy mniej, niż dotychczas.

Zobacz także

Ile zapłacą klienci Ubera za przejazdy na wybranych trasach? Na przykład kurs spod Centrum Nauki Kopernik w okolice Pałacu Kultury i Nauki spadnie z 10 zł na 8 zł, z dworca centralnego na lotnisko Chopina z 20,70 zł na 18,60 zł, a galerii Arkadii do galerii Mokotów - z 22,30 zł na 20,10 zł. 

"Zmiana polityki cenowej Ubera to kolejny krok w kierunku większego udostępnienia platformy mieszkańcom polskich miast, którzy już teraz korzystają z niej częściej niż z innych aplikacji" - podał w komunikacie Uber.

Zobacz także

Uber - kiedy obniżka w innych miastach?

Jak wynika z badań firm Selectivv i ORB International, Uber jest dziś w wielu polskich miastach najpopularniejszą aplikacją do przemieszczania się. W samej tylko Warszawie korzysta z niego co trzeci mieszkaniec stolicy.

Dlaczego Uber zdecydował się na obniżkę cen tylko w Warszawie? "Sytuacja rynkowa w każdym mieście wygląda inaczej. Dlatego decyzje o zmianach stawek są podejmowane osobno dla każdego miasta" - napisał na Twiterze Uber Polska.

Uber działa obecnie w ponad 600 miastach w 65 państwach na całym świecie, usprawniając sposób, w jaki ludzie poruszają się po współczesnych metropoliach. W Polsce Uber jest dostępny w 7 miastach: Warszawie, Krakowie, Trójmieście, Wrocławiu, Poznaniu, Łodzi i na Śląsku.

Zobacz także

RadioZET.pl