Zamknij

Piekarnia 13-latka cały zysk przekazuje na pomoc bezdomnym i głodującym

26.06.2019 15:05
USA. Piekarnia 13-latka cały zysk przekazuje na pomoc bezdomnym i głodującym
fot. Michael’s Desserts/Facebook

Nastolatek z Waszyngtonu prowadzi własną piekarnię. Cały zysk ze sprzedaży babeczek i ciastek przekazuje na pomoc bezdomnym i głodującym dzieciom. 

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Linkedin

Jak podał „The Washington Post”, 13-letni Michael Platt z Dystryktu Kolumbii zaczął sprzedawać samodzielnie upieczone babeczki w 2017 roku. Słodkości przekazuje za dobrowolne darowizny, które następnie trafiają na pomoc bezdomnym. 

Firmę założyli rodzice Michaela, ale to 13-latek gra w niej pierwsze skrzypce.

Zobacz także

Zdaniem matki chłopaka Danity Platt piekarnia finansuje się sama. Niedawno młody kucharz uruchomił stronę internetową swojej piekarni, ale i tak większość zamówień jest składana przez Facebooka. 

Jak zaznaczył amerykański dziennik, Michael sprzedaje miesięcznie około 75 babeczek. Cztery wypieki można kupić za 15 dolarów. Zamawiają je zarówno klienci indywidualni, jak i na większe okazje np. śluby.

Michael co miesiąc oferuje swoim klientom trzy rodzaje słodkości — wśród niech są „polecanych przez szefa kuchni”, które są nazywane imionami słynnych aktywistów na rzecz praw obywatelskich np. Martina Luthera Kinga i Nelsona Mandeli.

Zobacz także

Jednak nastolatek piecze ich znacznie więcej, bo część po prostu rozdaje. Chłopak dwa razy w miesiącu udaje się do schronisk dla ofiar przemocy domowej czy mieszkań przejściowych, gdzie przekazuje swoje wypieki.

Dodatkowo Michael prowadzi warsztaty kulinarne. Zebrane pieniądze - 30 dolarów sugerowanej darowizny od osoby – trafiają na konto organizacji pozarządowej No Kid Hungry, walczącej z problemem niedożywienia wśród dzieci.

Zobacz także

RadioZET.pl/The Washington Post