Zamknij

Była żona Jeffa Bezosa odda połowę fortuny na cele charytatywne

Piotr Drabik
30.05.2019 17:49
USA. MacKenzie Bezos odda połowę swojego majątku na cele charytatywne
fot. Matt Baron/REX/Shutterstock/East News

MacKenzie Bezos, która rozwodzi się z założycielem i właścicielem koncernu cyfrowego Amazon, opowiedziała co zrobi z majątkiem otrzymanym od męża. Połowę z fortuny wartej około 36,6 mld dolarów przeznaczy na cele charytatywne. 

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Facebooku

Jak podał magazyn "Forbes", dotychczasowa żona Jeffa Bezosa przyłączyła się do kampanii Giving Pledge. Została ona zainicjowana przez inwestora Warrena Buffetta i założyciela Microsoftu Billa Gatesa wraz żoną Melindą. 

Rozwód najbogatszego człowieka świata. Straci przez to połowę majątku?

Zachęcają oni najbogatszych ludzi na świecie do przeznaczenia większości swojej fortuny na cele charytatywne. Może się to stać za życia lub po ich śmierci. Przez ostatnie 9 lat do inicjatywy przystąpiło 204 osoby i rodziny.

MacKenzie Bezos wyjaśniła, że przez otrzymany majątek "ma nieproporcjonalnie dużo pieniędzy do podziału".

"Moje podejście do filantropii będzie nadal rozważne. Zajmie to dużo czasu i wysiłku. Ale nie będę czekać. I będę pomagać, dopóki sejf nie będzie pusty" - napisała dotychczasowa żona założyciela Amazona. Jeff Bezos na Twitterze pochwalił decyzję żony w sprawie majątku. 

Wraz z MacKenzie Bezos do inicjatywy Giving Pledge przystąpiło 18 osób - miedzy innymi Brian Acton (współzałożyciel WhatsAppa), Paul Sciarra (współzałożyciel Pinteresta) oraz Brian Armstrong (szef giełdy kryptowalut Coinbase).

Najbogatsi ludzie świata według Forbesa. Znów zwyciężył założyciel Amazona

Najdroższy rozwód świata

W styczniu tego roku Jeff i MacKenzie Bezos ogłosili swój rozwód po 25 latach małżeństwa. Para doszła do ugody w sprawie podziału majątku, którego głównym elementem są udziały w koncernie cyfrowym Amazon. 

MacKenzie otrzymała 4 proc. akcji Amazona. W chwili podpisania ugody posiadały one wartość 35,5 mld dol. Dzięki temu automatycznie wskoczyła na 3. miejsce wśród najbogatszych kobiet świata.

Dotychczasowa żona miliardera przekazała wszystkie swoje prawa głosu jako akcjonariuszka Amazona byłemu mężowi. MacKenzie nie chciała również udział w dzienniku "Washington Post" oraz firmy kosmicznej Blue Origin. 

Jeff Bezos pozostał najbogatszym człowiekiem świata. Według magazynu "Forbes" posiada on majątek o wartości 131 mld dolarów.

Najdroższy rozwód świata. Żona założyciela Amazona otrzyma ogromny majątek

RadioZET.pl/PTD