Zamknij

Łóżka w wieloosobowych pokojach za 1200 dolarów. Chętnych nie brakuje

08.07.2019 14:39
USA. Łóżka w wieloosobowych pokojach za 1200 dolarów. Chętnych nie brakuje
fot. PodShare/Facebook

Za 1200 dolarów można wynająć łóżko w pokoju wieloosobowym w Kalifornii. Jak podała telewizja CNN, to jeden ze sposobów na znalezienie tanich miejsc noclegowych w Kalifornii, gdzie ceny nieruchomości cały czas rosną.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Linkedin

Nietypowym najmem zajmuje się firma PodShare, która w sześciu lokalizacjach Los Angeles i jednej w San Francisco oferuje najem 220 nie lokali, ale łóżek w pokojach wieloosobowych.   

Za 1200 dolarów miesięcznie "lokatorzy" otrzymują własne łóżko, szafkę, dostęp do wi-fi i telewizora oraz miejsce na artykuły higieniczne. W cenie nie ma jednego - prywatności. 

Zobacz także

Okazuje się, że forma najmu rodem z hostelu znajduje swoich klientów. Jednym z nich jest Stephen T. Johnson, założyciel firmy FlipMass - oferującej kampanie reklamowe dla użytkowników Instagrama. 27-latek w rozmowie z CNN tłumaczył, że nie stać go na wynajem nawet małego i przecenionego mieszkania w San Francisco. 

- Miałem mikro studio, które kosztowało 1750 dolarów miesięcznie (...) To było mniej niż 200 stóp kwadratowych (w przeliczeniu około 18,5 metrów kwadratowych - przyp. red.) - powiedział Johnson. Od pięciu miesięcy wynajmuje łóżko od firmy PodShare i nie kryje zadowolenia. 

Zobacz także

- To rzeczywiście luksus i kosztuje mniej niż miejsce, w którym mieszkałem kilka przecznic dalej - tłumaczył 27-latek. 

Pomimo że oferta firmy niczym nie różni się od tego co można spotkać w hostelach, to właściciele PodShare mówią o "wspólnym mieszkaniu".

Elvina Beck, 34-letnia założycielka firmy twierdzi, że stworzyła wspólną przestrzeń do mieszkania, ponieważ sama tak chciała żyć - poznawać nowych ludzi, podróżować do nowych miejsc - ale jest zadowolona, że zapewnia bezpieczne rozwiązanie dla innych osób mieć kilka opcji.

Beck, która założyła firmę w 2012 roku i sama korzysta z łóżek w różnych lokalizacjach w Kalifornii, snuje wizję globalnej sieci łóżek w różnych lokalizacjach. Za opłatę każdy będzie mógł dołączyć do światowej społeczności, wymieniającej swoje miejsca pobytu w zależności od potrzeb. 

Według najnowszego zestawienia „Mapping the World's Prices” przygotowywanego przez Deutsche Bank, wynajem średniej wielkości dwupokojowego mieszkania w San Francisco to wydatek 3 631 dolarów. Dla porównania - w Warszawie 866 dolarów.

Zobacz także

RadioZET.pl/CNN