Zamknij

Czeka praca na malowniczej wyspie. Można zarobić niecałe pół miliona złotych

Piotr Drabik
09.01.2019 18:35
USA. Czeka praca na malowniczej wyspie. Można zarobić niecałe pół miliona złotych
fot. Frank Schulenburg/Wikimedia Commons/CC BY-SA 3.0

Nietypowe ogłoszenie o pracę zza oceanu. Poszukiwana jest para, która będzie opiekować się ośrodkiem na małej wysepce z latarnią w zatoce San Pablo w Kalifornii w USA. Lokalne władze oferują za to niecałe pół miliona złotych rocznie. 

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Facebooku

Istniejąca od 1874 roku latarnia East Brother Light Station na małej wysepce, służyła marynarzom pływającym po Zatoce San Francisco. Od prawie 60 lat latarnia jest sterowana automatyczna, a personel znajdujący się na wyspie potrzebny jest tylko do obsługi turystów w pensjonacie i sklepiku z pamiątkami.

Właśnie takie obowiązki czekają na dwie osoby, które odpowiedzą na ogłoszenie o prace opublikowane przez burmistrza miasta Richmond Toma Butta. Samorządowiec z Kalifornii zarządza również organizacją non-profit, opiekująca się wysepką z latarnią. 

Zobacz także

Od kandydatów wymagane jest m.in. doświadczenie w gościnności i żeglarstwie oraz konieczne jest posiadanie licencji komercyjnego operatora łodzi, wydawaną przez amerykańską straż przybrzeżną (US Cost Guard). 

Ponadto nowi gospodarze latarni powinni serwować swoim gościom jedzenie wysokiej jakości, sprzątać na bieżąco pensjonat oraz przewozić łodzią turystów z lądu na wyspę.

Zobacz także

Wybrani do pracy przy latarni nie muszą być parą, ale powinny ich łączyć dobre relacje. Po dwutygodniowym kursie powinni rozpocząć pracę od kwietnia 2019 roku. Rocznie mają zarobić około 130 tys. dolarów rocznie - w przeliczeniu na złotówki to niecałe 500 tysięcy.

Wyspę opuszczają dwaj dotychczasowi gospodarze - kucharz Jillian Meeker i żeglarz Che Rogers, którzy po dwóch latach pracy przy latarni postanowili spróbować czegoś zupełnie nowego.

Burmistrz Butt w rozmowie z CNN powiedział, że otrzymał oferty od kandydatów z całego świata. Jednak do podjęcia wyzwania na wyspie konieczne jest posiadanie pozwolenia na pracę na terenie Stanów Zjednoczonych. 

Zobacz także

RadioZET.pl/CNN/PTD