Zamknij

USA. Bezdomny nastolatek ze stypendiami o wartości 3 mln dolarów

Piotr Drabik
21.05.2019 18:49
USA. Bezdomny nastolatek ze stypendiami o wartości 3 mln dolarów
fot. FOX 13 Memphis (screen)

Siedemnastolatek z amerykańskiego miasta Memphis otrzymał 50 stypendiów o wartości 3 mln dolarów. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że doceniony uczeń jest od kilku miesięcy bezdomny.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Facebooku

Jak podała telewizja FOX 13 Memphis, sprawa dotyczy 17-letniego Tupaca Mosley'a - ucznia szkoły średniej Raleigh Egypt w Memphis w stanie Tennessee. Nastolatek otrzymał 50 stypendiów na dalszą naukę, których wartość wynosi 3 mln dolarów.

- Kiedy usłyszałem, że dostałem trzy miliony dolarów, byłem bardziej niż podniecony, podekscytowany i zdumiony - powiedział Mosley. Uczeń wylądował na ulicy kilka miesięcy temu. 

- Kiedy odszedł mój ojciec, straciliśmy możliwość płacenia rachunków i zostaliśmy wyeksmitowani z naszego domu 21 lutego tego roku - relacjonował 17-latek.

Zobacz także

Od tego czasu uczeń mieszkał w różnych miejscach - ostatnio na campingu organizacji charytatywnej "For the Kingdom", która pomaga dzieciom i nastolatkom uniknąć wykluczenia społecznego.

Pomimo bezdomności Mosley uzyskał wysoką średnią ocen 4.3 GPA (z ang. Grade Point Average). Podczas niedzielnej uroczystości dla absolwentów szkoły średniej 17-latek zabrał głos i podziękował swoim nauczycielom. Mówiąc o własnym przykładzie podkreślił, że "niemożliwe nie istnieje". 

- Nigdy nie pozwól, aby twoja obecna sytuacja, niezależnie od okoliczności, przez które przechodzisz, była górą, na którą nie możesz się wspinać - podkreślił Mosley.

Według lokalnej telewizji 17-latek wybrał dalszą naukę na Stanowym Uniwersytecie Tennessee na kierunku inżynierii elektrycznej.

Zobacz także

RadioZET.pl/FOX 13 Memphis/PTD