Zamknij

UPC wycofało się z planów przejęcia Multimedia Polska

Olga Papiernik
23.03.2018 15:04
upc
fot. Anthony Garand on Unsplash

 UPC wycofało wniosek o zgodę na przejęcie Multimedia Polska oraz rozwiązało umowę w tej sprawie, podał właściciel UPC - Liberty Global.

"23 marca 2018 r. UPC Sp. z o.o. - spółka zależna Liberty Global plc - wycofała wniosek złożony u regulatora dotyczący przejęcia Multimedia Polska S.A. po tym, jak nie udało się jej uzgodnić ze sprzedającymi zrewidowanych warunków handlowych, które uwzględniały warunki rynkowe i regulacyjne. Ponadto umowa nabycia Multimedia została rozwiązana" - czytamy w komunikacie.

UPC Polska złożyło do UOKiK wniosek w sprawie przejęcia kontroli nad spółką Multimedia Polska pod koniec listopada 2016 r. W styczniu 2017 r. UOKiK skierował postępowanie w sprawie przejęcia przez UPC kontroli nad spółką Multimedia Polska do drugiego etapu.

W połowie października 2016 r. akcjonariusze Multimedia Polska zawarli przedwstępną umowę sprzedaży 91 764 808 akcji, stanowiących 100% w kapitale zakładowym spółki, na rzecz UPC Polska. Grupa Multimedia Polska została wyceniona w transakcji na 3 mld zł (enterprise value). Ostateczna cena będzie uzależniona od poziomu podstawowych wskaźników operacyjnych i finansowych biznesu telekomunikacyjnego (RGU, przychody, EBITDA) na dzień zamknięcia transakcji.

UPC należy do grupy kapitałowej Liberty Global. Liberty Global jest międzynarodowym dostawcą usług telekomunikacyjnych, w tym dostępu do treści telewizyjnych, szerokopasmowego dostępu do internetu, stacjonarnej telefonii oraz usług mobilnych, działającym w ponad 30 krajach w Europie, Ameryce Łacińskiej i na Karaibach. UPC prowadzi działalność w Polsce oferując usługi dostępu do telewizji, szerokopasmowego dostępu internetu, usługi telefonii stacjonarnej oraz mobilne usługi telekomunikacyjne, podał Urząd.

Multimedia Polska to trzeci co do wielkości operator kablowy w Polsce.

ISBnews/OP