Zamknij

UNICEF prosi graczy o wydobycie kryptowaluty dla dzieci w Syrii

Olga Papiernik
02.02.2018 13:15
UNICEF prosi graczy o wydobycie kryptowaluty dla dzieci w Syrii
fot. PAP Foto/EPA

Starając się zebrać fundusze dla ofiar w Syrii, UNICEF prosi graczy o pomoc w wydobywaniu kryptowalut dla syryjskich dzieci.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - Biznes na Facebooku

UNICEF uruchomił Game Chaingers, aby zgromadzić graczy z całego świata i zjednoczyć ich w dobrej sprawie. "Aby wziąć udział w tej operacji, wystarczy zainstalować Claymore, oprogramowanie górnicze" - czytamy na stronie Game Chaingers. "Będziesz mógł zacząć lub przerwać wydobycie, kiedy chcesz, i wygenerować Ethereum w elektronicznym portfelu UNICEF." Jak dotąd UNICEF zebrał niską kwotę 43.49€, ale projekt będzie trwał jeszcze 57 dni.
Internauci, którzy chcą się zaangażować w tę inicjatywę, ale nie dysponują do tego odpowiednimi zasobami, mogą korzystać z bezpośrednich darowizn. UNICEF opublikował adres portfela darowizn Ethereum na oficjalnej stronie Game Chaingers.

Zagłosuj

Czy kiedykolwiek przekazałeś darowiznę organizacji humanitarnej?

Liczba głosów:

To nie jest pierwszy raz, gdy fundusz humanitarny wyraził zainteresowanie wdrożeniem technologii blockchain w swoich działaniach.

W październiku ubiegłego roku współzałożyciel firmy UNICEF Ventures, Chris Fabian, powiedział, że firma nie zawstydzi się eksperymentować z tą technologią.

Jak podaje TNW - Biorąc pod uwagę, jak popularna jest kryptowaluta i kampanie ICO wśród hakerów, jedynym zmartwieniem może być to, że gromadzenie funduszy dla solidarności w niezmiennej zdecentralizowanej sieci może być kosztownym ryzykiem. Odświeżające jednak jest widzieć projekt, który chce wykorzystać technologię blockchain do celów charytatywnych, ale blockchain nie rozwiąże w magiczny sposób wszystkich problemów tego świata.

Tymczasem wysiłki wydobywcze Game Chaingers będą kontynuowane do 31 marca.

TNW/OP