Zamknij

Rekordowa liczba rozliczeń e-PIT. Już 1 mln złożonych zeznań za 2020 rok

22.02.2021 12:01
Twój e-PIT za 2020 rok
fot. ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Twój e-PIT to usługa pomagająca zdalnie rozliczyć się z urzędem skarbowym. Deklaracje za 2020 rok można składać od 15 lutego. Tylko w pierwszym tygodniu zdecydował się na to 1 mln podatników.

Twój e-PIT wystartował 15 lutego. Podatnicy, którzy sprawdzili jak z niego skorzystać tylko w ciągu pierwszych siedmiu dni złożyli ok. 1 milion wniosków.

Deklaracje przygotowane przez Krajową Administrację Skarbową (KAS) są według Ministerstwa Finansów bezpiecznym i wygodnym sposobem na złożenie zeznania podatkowego PIT bez wychodzenia z domu.

Twój e-PIT. Wniosek online

W poprzednim roku 1 mln złożonych deklaracji odnotowano po ośmiu dniach od uruchomienia możliwości składania wniosków.

Dane pochodzą z rozliczenia Krajowej Administracji Skarbowej dla 23 262 396 podatników.

PIT przez internet

Przez pierwszy tydzień podatnicy złożyli 930 tys. deklaracji PIT-37, 65 tys. deklaracji PIT-28, 19 tys. deklaracji PIT-38, 6,5 tys. deklaracji PIT-36 oraz 6,6 tys. oświadczeń PIT-OP.

Minister finansów Tadeusz Kościński podkreślił, że usługa Twój e-PIT cieszy się jeszcze większym zainteresowaniem niż rok wcześniej.

Rozliczenie z urzędem skarbowym

Szefowa Krajowej Administracji Skarbowej Magdalena Rzeczkowska poinformowała, że najwięcej osób rozlicza się na formularzu PIT-37.

W usłudze Twój e-PIT dostępne są zeznania PIT-37, PIT-38 oraz PIT-28 i PIT-36 dla osób nieprowadzących działalności gospodarczej. W usłudze można też złożyć PIT-OP, czyli oświadczenie o przekazaniu 1 proc. podatku organizacji pożytku publicznego.

Z usługi Twój e-PIT można skorzystać za pośrednictwem serwisu e-Urząd Skarbowy (e-US) na stronie podatki.gov.pl.

RadioZET.pl