Zamknij

Twój e-PIT. Milion deklaracji złożonych w ponad tydzień

23.02.2020 13:14
Twój e-PIT 2020. Złożono już milion deklaracji podatkowych
fot. ARKADIUSZ ZIOLEK/East News (ilustracyjne)

W ciągu ponad tygodnia Polscy złożyli przez usługę Twój e-PIT milion deklaracji podatkowych za 2019 roku - poinformował Tadeusz Kościński, minister finansów.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Facebooku

- Już ponad milion złożonych e-PIT-ów pokazuje nasz licznik. To bardzo dobra wiadomość osiem dni po starcie usługi (Twój e-PIT - przyp. red.) i dowód na to, że takich cyfrowych rozwiązań Polacy oczekują i potrzebują. Zachęcam do skorzystania z usługi tych, którzy tego jeszcze nie zrobili. Twój e-PIT to bezpieczeństwo, wygoda i oszczędność czasu - komentował Kościński w oświadczeniu przekazanym PAP.

Twój e-PIT to automatycznie przygotowane i udostępnione przez Krajową Administrację Skarbową roczne zeznanie podatkowe osób fizycznych. Jak tłumaczy MF, podatnik, który skorzysta z usługi, nie musi wypełniać wniosków ani składać deklaracji, aby rozliczyć swój podatek.

Zobacz także

Twój e-PIT. Zasady

Wystarczy zaakceptować przygotowaną przez fiskusa deklarację - od tego momentu liczony będzie skrócony, 45-dniowy termin na ewentualny zwrot nadpłaty podatku.

W 2019 r. podatnicy złożyli 16 mln elektronicznych PIT-ów za 2018 rok. Dzięki nowej usłudze Twój e-PIT blisko 7 mln e-PIT-ów wpłynęło od osób rozliczających się na formularzach PIT-37 i PIT-38. Wliczając w to wspólne deklaracje małżonków, z usługi w pierwszym roku działania skorzystało 8,8 miliona osób.

MF przypomina, że akcja składania rocznego PIT za 2019 r. będzie trwać do 30 kwietnia 2020 roku.

Twój 1 procent może wiele zmienić! Wypełniając w zeznaniu podatkowym te kilka pól więcej pomagasz! Wystarczy, że wpiszesz KRS Fundacji Radia Zet 0000127204

Podatnicy, którzy skorzystają z usługi Twój e-PIT, mogą liczyć na łatwiejsze rozliczenie rocznego podatku. Osoby, które nie prowadzą działalności gospodarczej, oprócz dostępnych w ubiegłym roku zeznań PIT-37 i PIT-38, mogą składać również PIT-28 i PIT-36. Dodatkowo usługa uwzględnia ulgę w PIT dla osób do 26. roku życia i podaje informację o stanie zwrotu nadpłaty podatku.

Inną nowością w usłudze Twój e-PIT w tym roku jest też automatyczne uwzględnianie ulgi dla dzieci powyżej 18. roku życia (jeżeli dziecko studiuje lub jest doktorantem) i dla dzieci urodzonych w 2019 r. 

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP