Zamknij

Twitter zapowiedział usunięcie nieaktywnych kont

28.11.2019 07:56
Twitter usunie nieaktywne konta. Kto powinien się obawiać?
fot. fyv6561/Shutterstock (ilustracyjne)

Twitter zapowiedział, że usunie ze swojej platformy konta, które nie były używane przez co najmniej sześć miesięcy - podał serwis CNN Business. Portal społecznościowy nie podał, kiedy dokładnie dojdzie do wyczyszczenia serwisu z nieaktywnych kont.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Linkedin

- Pracujemy nad usunięciem nieaktywnych kont, aby prezentować bardziej trafne i wiarygodne informacje, którym ludzie mogą na Twitterze zaufać - wskazał w rozmowie z CNN Business rzecznik spółki Twitter.

Firma przyznaje, że działania mają również zachęcić użytkowników do aktywnego korzystania z platformy.

Zobacz także

Kto straci konto na Twitterze?

Plan oczyszczenia serwisu nie obejmie osób, które logują się do niego i przeglądają zamieszczane tam treści, ale same rzadko coś publikują. Zgodnie z wytycznymi polityki dostępnymi na oficjalnej stronie platformy, Twitter definiuje aktywność poprzez zalogowanie się i uznaje, że "nie wszystkie oznaki aktywności na koncie są publicznie widoczne".

Nie jest jeszcze jasne, kiedy dokładnie rozpocznie się usuwanie nieaktywnych kont i jak wielu użytkowników będzie ono dotyczyć. Firma zakłada, że proces będzie trwać przez kilka miesięcy.

Jak wskazało CNN, plany usunięcia nieaktywnych kont są częścią szerszych działań mających na celu uporządkowanie platformy.

Zobacz także

Politycy od dawna wzywają do usunięcia z platformy fałszywych podmiotów (strony, konta i kanały), które służą m.in. do rozpowszechniania dezinformacji. Twitter systematycznie usuwa spam i strony prowadzone w sposób zautomatyzowany.

Spółka podkreśla, że "coraz bardziej koncentruje się na proaktywnej identyfikacji problematycznych kont i zachowań".

Jak przypomniało CNN, w styczniu amerykańska firma technologiczna poinformowała o zawieszeniu kilku sieci kont, które miały potencjalne powiązania z "Iranem, Wenezuelą i Rosją". W 2018 roku Twitter zapowiedział również, że usunie dziesiątki kont, które zostały wcześniej zablokowane z powodu podejrzanej aktywności.

Choć plany usunięcia nieaktywnych kont zmniejszą ogólną bazę użytkowników, jest mało prawdopodobne, aby zaszkodziły liczbie aktywnych użytkowników dziennych i miesięcznych (DAU, ang. Daily Active User; MAU, ang. Monthly active user) - wskazało CNN.

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP