Zamknij

Książki, czekolada i płyty. Premier podpowiada, na co wydać trzynastkę

08.01.2020 16:44
Trzynasta emerytura 2020. Kancelaria Premiera podpowiada, na co ją wydać
fot. Shutterstock/Kaspars Grinvalds (ilustracyjne)

Kancelaria Premiera na profilu twitterowym opublikowała poradnik dla emerytów dotyczący możliwych opcji skorzystania z trzynastej emerytury. W sieci zawrzało.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Linkedin  

Kancelaria Premiera doradza, co można kupić za trzynastą emeryturę. Wylicza, że 1200 złotych brutto to równowartość: 40 książek, 300 czekolad dla wnuków, 100 wejść na basen i 40 ulubionych płyt.

Grafika opublikowana przez kancelarię pociągnęła za sobą falę komentarzy. Użytkownicy na Twitterze nie ukrywają, że wydatki emerytów stanowią głównie leki i rachunki, a nie teatr i książka.

Kancelaria Premiera o trzynastce
fot. Twitter

- Emeryt musi wybierać między lekami, a opłatami. Kupno książki graniczy z luksusem, a basen to ma w łazience – komentuje jeden z internautów.

Zobacz także

Internauci wypomnieli premierowi, że zapomniał w swoich wyliczeniach o inflacji. We wtorek Główny Urząd Statystyczny, podał tzw. szybki szacunek wzrostu cen towarów i usług konsumpcyjnych w grudniu 2019 roku. Wzrósł on aż o 3,4 proc. rok do roku, a w porównaniu z poprzednim miesiącem o 0,8 proc. To największy wzrost inflacji od 2012 roku. Prognoza jest jednoznaczna: będą podwyżki.

W 2020 roku seniorzy także otrzymają „trzynastki” w wysokości minimalnej emerytury, która wyniesie 1200 złotych brutto.

RadioZET.pl