Zamknij

Trendy mody są niebezpieczne przy inwestowaniu

Olga Papiernik
04.05.2018 10:45
biznes
fot. east news

Blogi finansowe stają się bardzo popularne, choć ponad 50% Polaków nie ma żadnych oszczędności. Dlaczego tak się dzieje? Bo w pokoleniu z roczników 1980-1985 rośnie dynamicznie zainteresowanie finansami osobistymi. Można mówić o modzie na finanse.

Potwierdza to także ilość blogów finansowych. Najbardziej popularne miesięcznie odwiedza nawet kilkaset tysięcy osób. Czy podążanie za modą jest rozsądnym pomysłem na inwestowanie?

-W 30-letniej historii rynku kapitałowego przerabialiśmy już boom na nieruchomości, nowe technologie, tak zwane startupy, spółki medyczne, surowce, waluty i wiele, wiele innych funduszy inwestycyjnych - mówi  Adam Wolski, RDM Wealth Management. - Istotą inwestowania powinna być jednak strategia, a nie moda.

Ci, którzy temat mody już przerabiali, mają go za sobą, wyciągnęli odpowiednie wnioski i dlatego są o te kilka kroków do przodu. Dlatego jedni zarabiają na funduszach inwestycyjnych, a inni je krytykują bo nigdy nie przyjęli takiej właśnie formy podejścia do inwestycji lub na niej stracili, ulegając modzie, kiepskim poradom, zwłaszcza jeżeli nie odróżniali doradców inwestycyjnych od doradców finansowych (tylko ci pierwsi otrzymują licencje od KNF, jest ich niezbyt wielu, bo ok. sześciuset).    

MarketNews24/OP