Zamknij

Toyota Corolla najchętniej wybieranym samochodem. Skoda straciła pozycję lidera

07.06.2019 06:56
Toyota corolla najchętniej wybieranym samochodem. Skoda octavia straciła pozycję lidera
fot. nd3000/Shutterstock (ilustracyjne)

Nie Skoda Octavia, a Toyota Corolla była najchętniej rejestrowaną marką samochodów w maju tego roku. Do tej pory pochodząca z Czech marka była liderem rynku sprzedaży aut osobowych.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Facebooku

Jak podał „Puls Biznesu”, w maju 2019 roku zarejestrowano w Polsce 47 094 auta osobowe. To o ponad 11 proc. więcej niż rok temu.

Od początku roku na naszych drogach przybyło 233 279 nowych aut, a to z kolei oznacza, że motoryzacyjny rynek urósł względem analogicznego okresu z 2018 r. o ponad 2,7 proc.

Zobacz także

Jaki jest najchętniej wybierany samochód w Polsce?

Utrzymująca się tendencja wzrostowa to tradycyjnie, podobnie jak w ubiegłych miesiącach, zasługa dużej aktywności ze strony firm, których udział przekracza obecnie 67 proc.

Z kolei w maju doszło do zmiany lidera wśród najpopularniejszych marek aut osobowych. Skoda Octavia została zrzucona z podium lidera przez Toyotę Corollę. Pochodzący z Japonii producent samochodów wyprzedził rywala o zaledwie 172 nowe rejestracje pojazdów.

Wyjaśniono, że o ile w kwietniu japoński kompakt przegrał z czeskim wyścig sprzedażowy tylko o włos, o tyle maj należy do japońskiego auta z wynikiem lepszym o 172 rejestracje.

Zobacz także

Nowa Corolla została dobrze przyjęta nie tylko przez klientów indywidualnych, ale i flotowych. Uważam, że model ten ma szansę na pozycję najchętniej wybieranego modelu w całym 2019 roku.

Wojciech Drzewiecki, prezes Instytutu Badań Rynku Motoryzacyjnego Samar

Dziennik podkreślił, że od początku roku do końca maja zarejestrowano 8687 nowych Skod Octavia. Natomiast Toyota Corolla — 5894 rejestracje, co dało jej 7. miejsce w rankingu najchętniej wybieranych w Polsce marek aut.

W ciągu pięciu miesięcy 2019 roku największy spadek wśród producentów samochodów zanotowało Audi – nieco ponad 16 proc. w dół.

Zobacz także

RadioZET.pl/Puls Biznesu