Zamknij

Właściciel sieci sklepów Żabka i o. Tadeusz Rydzyk rozpoczynają współpracę

Piotr Drabik
17.01.2019 08:27
Właściciel sieci sklepów Żabka i o. Tadeusz Rydzyk rozpoczynają współpracę
fot. Jozef Ostrowka/REPORTER/East News (ilustracyjne)

Amerykański fundusz inwestycyjny CVC Capital Partners, właściciel sieci sklepów Żabka Polska, rozpoczął współpracę z o. Tadeuszem Rydzykiem. W piątek wspólnie zorganizują konferencję w szkole wyższej prowadzonej przez redemptorystę. Weźmie w niej udział m.in. były minister obrony Antoni Macierewicz i minister energii Krzysztof Tchórzewski.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Facebooku

Jak podała „Gazeta Wyborcza”, 18 stycznia w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, stworzonej przez o. Tadeusza Rydzyka, odbędzie się konferencja „Wyzwania XXI wieku, sojusz polsko–amerykański – Cyberbezpieczeństwo”.

Partnerem wydarzenia jest amerykański fundusz inwestycyjny CVC Capital Partners oraz należąca do niego od czterech lat spółka PKP Energetyka. Do największego na świecie funduszu typu private equity (średnio lub długoterminowe finansowanie firm prywatnych, które nie są jeszcze notowane na giełdzie) należy także sieć sklepów franczyzowych pod szyldem Żabka Polska.

Zobacz także

Gazeta zaznacza, że do tej pory partnerami wydarzeń w szkole o. Rydzyka były przede wszystkim spółki Skarbu Państwa, jak PZU czy PKO BP.

W otwarciu piątkowej konferencji weźmie udział prezes CVC Polska Krzysztof Krawczyk, który wraz z o. Rydzykiem podpisze list intencyjny w sprawie współpracy. 

Według „Wyborczej” podczas spotkania głos zabiorą politycy związani z obozem rządzącym. Wśród nich m.in. były minister obrony Antoni Macierewicz, pełnomocnik rządu do spraw strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski oraz minister energii Krzysztof Tchórzewski. 

Ojciec Tadeusz Rydzyk jest założycielem Radia Maryja, Telewizji Trwam, Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu oraz prezesem zarządu Fundacji Lux Veritatis. 

Zobacz także

RadioZET.pl/Gazeta Wyborcza/PTD