Zamknij

Tomasz Chróstny nowym prezesem UOKiK

15.01.2020 15:42
Tomasz Chróstny nowym prezesem UOKiK. Kto to jest?
fot. UOKiK

Jest nowy prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Został na to stanowisko wybrany Tomasz Chróstny, dotychczasowy wiceszef instytucji. 

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Linkedin

Tomasz Chróstny zastąpi na fotelu szefa UOKiK Marka Niechciała, który 23 grudnia ubiegłego roku podał się do dymisji.

Było to związane z powołaniem go na członka zarządu Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. Niechciał był szefem UOKiK od lutego 2016 roku.

Zobacz także

Informacja o wyborze Chróstnego została zamieszczona na stronach UOKiK. Dotychczas pełnił on funkcję wiceprezesa Urzędu od sierpnia 2019 roku.

Odpowiadał za ochronę konsumentów oraz przygotowanie UOKiK do przejęcia zadań związanych z ograniczaniem zatorów płatniczych w gospodarce.

Zobacz także

Kim jest Tomasz Chróstny?

Ukończył finanse i rachunkowość w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie oraz zarządzanie i inżynierię produkcji w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, a także studia doktoranckie w Kolegium Nauk o Przedsiębiorstwie Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

W trakcie studiów odbył stypendium na kierunku inżynieria przemysłowa i mechaniczna w Vitus Bering University College. 

Karierę zawodową rozpoczął uczestnicząc w projektach z zakresu badania sprawozdań finansowych instytucji finansowych, wyceny przedsiębiorstw oraz wykrywania przestępstw i nadużyć finansowych. Następnie przygotowywał analizy ekonomiczne, rynkowe i sektorowe oraz prognozy gospodarcze.

Pracował w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, a następnie w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii, gdzie do 25 sierpnia 2019 roku pełnił funkcję dyrektora Departamentu Analiz Gospodarczych. Ponadto jest przedstawicielem ministra właściwego ds. gospodarki w radzie naukowej Polskiego Instytutu Ekonomicznego.

Posiada doświadczenie dydaktyczne i badawcze – jest nauczycielem akademickim w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Żonaty, ma troje dzieci.

Zobacz także

RadioZET.pl/Money.pl