Zamknij

Tobiszowski z ME: Chcemy rozwijać współpracę polskich firm z Indiami

Rafał Mandes
04.12.2017 09:50
Tobiszowski z ME: Chcemy rozwijać współpracę polskich firm z Indiami
fot. PAP Foto

Polska i Indie przygotowują się do rozszerzenia współpracy na poziomie międzyresortowym i chcą, by rozwijała się także współpraca firm, poinformował wiceminister energii Grzegorz Tobiszowski.

"Przygotowujemy się do podpisania memorandum o współpracy międzyresortowej Ministerstwa Energii z indyjskimi ministerstwami odpowiadającymi za wydobycie czy stal i przygotowujemy współpracę między firmami" - powiedział Tobiszowski w rozmowie z Radiem Katowice.

Podkreślił, strona indyjska jest zainteresowana transferem technologii z Polski. W czasie rozmów w ubiegłym tygodniu zwrócono m.in. uwagę na głębokość wydobycia w Polsce i jego efektywność.

Dodał, że planowany rozwój indyjskiego przemysłu stalowego to także perspektywa sprzedaży węgla koksującego dla Jastrzębskiej Spółki Węglowej.

"Zaproszono nas, żebyśmy wspólnie zawiązywali spółki polsko-indyjskie i szli razem na inne rynki. Mówiono np. o Madagaskarze, Kongo" - dodał wiceminister.

W dniach 26-30 listopada 2017 r. w Indiach przebywała polska delegacja, w której składzie znaleźli się przedstawiciele Ministerstwa Energii oraz firm związanych z sektorem górniczym. Podczas delegacji odbyło się posiedzenie Polsko-Indyjskiej Wspólnej Komisji ds. Współpracy Gospodarczej, Polsko-Indyjskie Forum Gospodarcze, a także seria spotkań z przedstawicielami Ministerstw: Stali, Energii, Górnictwa oraz Węgla.

(ISBnews)/MN24/RM