Zamknij

Toaleta publiczna za 100 tysięcy złotych. Kolejna nieudana inwestycja?

06.09.2019 18:55
Toaleta w Parku Lotników w Krakowie nie działa
fot. Shutterstock/Karolis Kavolelis (ilustracyjne)

Kraków zainwestował 100 tysięcy złotych na nowoczesną toaletę publiczną, która znajduje się w Parku Lotników Polskich. Jej główną wadą jest to, że nie można z niej skorzystać.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Linkedin  

Jest dopieszczona elektroniczne, ma designerskie drzwi i diody – tak o toalecie publicznej w Krakowie pisze „Gazeta Wyborcza”.

Zobacz także

Jak dodaje dziennik, od samego początku, czyli od stycznia 2019 roku, ubikacja była czynna zaledwie dwa – trzy dni. Wówczas toaleta działała. Jak jest teraz? 

- Ciągle odbijają się od niej ludzie. Wrzucają złotówki, ale wejść nie mogą. Wściekają się, ale nic zrobić nie mogą, bo nie ma nawet informacji, gdzie zgłosić usterkę - mówi stały parkowy bywalec dla GW.

Zobacz także

Początkowe utrudnienia wynikały z braku prądu. Gdy wreszcie prąd podpięto, wandale zniszczyli elektroniczny wyświetlacz i zablokowali mechanizm. Efekt? Awaria była na tyle poważna, że toaleta trafiła do francuskiego producenta.

Od teraz na pytanie bywalców parku, gdzie jest najbliższa toaleta, trzeba będzie odpowiadać, że… we Francji. Kiedy wróci, nie wiadomo. Kiedy będzie czynna, nie wiadomo. I tak mamy w Krakowie najdroższą atrapę ubikacji publicznej

pisze Gazeta Wyborcza

RadioZET.pl/”Gazeta Wyborcza”