Zamknij

To będą najbardziej poszukiwane miejsca pracy w 2030 roku

Olga Papiernik
27.12.2017 12:43
To będą najbardziej poszukiwane miejsca pracy w 2030 roku
fot. NeONBRAND on Unsplash

Zastanawiamy się nad wieloma rzeczami dotyczącymi przyszłości. Jak podaje Huffingtonpost - Naukowcy zdają się być w stanie przewidzieć odpowiedź na przynajmniej jedno z naszych drażliwych pytań: Jak za dziesięć lat będzie wyglądał rynek pracy?

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - Biznes na Facebooku

Zobacz także

Nauczyciel
Według Carolyn Fairchild, LinkedIn, która powołuje się na badanie przeprowadzone przez The McKinsey Global Institute, do roku 2030, "wykonywanie prac wymagających interakcji z ludźmi (nauczyciele) stanie się bardziej pożądane, podczas gdy praca, która wymaga przetwarzania danych (księgowi) stanie się mniej popularna. Dzieje się tak dlatego, że automatyzacja zastąpi wiele prac wykonanych przez analityków danych i reporterów finansowych.

Menedżer
"Umiejętności miękkie", takie jak efektywne zarządzanie zespołem, będą bardziej poszukiwane przez pracodawców, pisze Fairchild. Więc następnym razem, gdy będziesz szlifować swoje CV, pamiętaj aby wspomnieć o swoich zdolnościach przywódczych i oczywiście o swoim wykształceniu MBA.

Opiekun dla osób w podeszłym wieku
Starzejące się społeczeństwo sprawi, że działalność w zakresie opieki zdrowotnej bardzo się rozwinie. "Do roku 2030", pisze Fairchild, "na całym świecie będzie co najmniej 300 milionów więcej osób w wieku powyżej 65 lat."

Konsultant IT
Wydatki na technologię są coraz wyższe, co "może stworzyć od 20 do 50 milionów nowych miejsc pracy w dziale doradztwa informatycznego."

Ekolodzy Naukowcy
Ekolodzy Naukowcy, którzy stworzyli fabrykę, która może pomóc w walce ze zmianą klimatu, wysysając CO2 z atmosfery, zdobyli nagrodę w wysokości 3 milionów dolarów na "Oscarach nauki" sponsorowanych przez Marka Zuckerberga z Facebooka i Siergieja Brina z Google'a (między innymi). Zdaniem Fairchild "inwestycje w energię odnawialną w walce ze zmianami klimatycznymi mogą doprowadzić do powstania 20 milionów nowych miejsc pracy".

huffingtonpost/OP