Zamknij

Testy na obecność koronawirusa nadal dostępne w marketach [CENY]

19.07.2021 15:35
Testy na koronawirusa w marketach
fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER/East News

Pandemia straciła na sile, ale nadal jesteśmy narażeni na zachorowanie – przypomina Lidl. Niemiecka sieć przypomina, że w ofercie nadal są dostępne testy w kierunku SARS CoV-2, które można wykonać samodzielnie w domu.

Lidl przypomina o wciąż obowiązujących zasadach, które towarzyszą nam podczas tegorocznych wakacji.

Niemiecki przedsiębiorca zaproponował klientom niezbędnik w czasie wakacyjnych wyjazdów, który może przydać się w szczególności tym, którzy (jeszcze) nie zaszczepili się. W jakiej cenie dziś można nabyć testy?

Lidl. Testy antygenowe i testy na przeciwciała [CENY]

Lidl przypomina o wciąż obowiązujących zasadach bezpieczeństwa. „Bez względu na to czy planujemy urlop w Polsce, czy też za granicą, jeszcze przed wyjazdem warto podjąć kroki w celu ochrony siebie i innych. Pomocna w tym będzie oferta Lidl Polska, w której znajdziemy niezbędne akcesoria, a także dwa rodzaje testów w kierunku SARS-CoV-2: na obecność antygenu koronawirusa oraz na przeciwciała czy też termometr bezdotykowy do szybkiego pomiaru temperatury” – czytamy w informacji przesłanej przez biuro prasowe sieci.

Podczas wakacji częściej odwiedzamy restauracje, kina, muzea, pływalnie czy parki rozrywki. Przebywając w tych miejscach, mamy kontakt z dużą grupą ludzi. Warto o tym pamiętać w kontekście aktualnej sytuacji epidemicznej i wyposażyć podróżną apteczkę w testy w kierunku obecności antygenu koronawirusa 

Lidl

Lidl oferuje klientom dwa rodzaje testów, których wyniki można poznać już po kilkunastu minutach.

Testy antygenowe Boson Biotech [CENA]

Testy antygenowe na obecność koronawirusa są przeznaczone do samokontroli, co pozwala w jakościowy sposób wykryć antygen wirusa SARS-CoV-2 w wymazach z przedniej części nosa u osób z podejrzeniem zakażenia COVID-19.

Testy od Boson Biotech są oferowane wyłącznie w zestawie pięciu sztuk. Test może być wykonany w warunkach domowych. Test antygenowy w kierunku SARS-COV-2 można przeprowadzić bez względu na to, czy osoba wykonująca test ma objawy zakażenia, czy też nie. Szybkie testy antygenowe w kierunku SARS-CoV-2 kosztują 64,99 zł/ 1 opak., a w jednym opakowaniu znajdziemy 5 testów.

Testy serologiczne Primacovid [CENA]

Jeśli chcemy zweryfikować przed wyjazdem obecność przeciwciał koronawirusa, przydatne będą testy serologiczne. Te oferowane przez Lidla wykrywają we krwi obecność przeciwciał wytworzonych przez organizm w odpowiedzi na wirusa. Testy te wykrywają odpowiedź immunologiczną organizmu po kontakcie z wirusem, ale nie obecność samego wirusa. Jedno opakowanie testu Promacovid kosztuje 19,99 zł.

Lidl radzi także, by reagować na wszelkie objawy, które mogą wskazywać na zakażenie. „Dlatego jednym z niezbędnych akcesoriów wakacyjnej apteczki jest termometr, który pozwoli szybko zweryfikować temperaturę ciała” – czytamy w komunikacie. W ofercie Lidla znajdziemy termometr bezdotykowy Dr. Senst na podczerwień 2 w 1 (69,90 zł/ 1 szt.). Posiada on funkcję pamięci obejmującej 10 ostatnich pomiarów oraz sygnał dźwiękowy informujący o gorączce.

RadioZET.pl/mat.pras