Zamknij

Testy na koronawirusa dla parlamentarzystów kosztowały 29 tys. zł

02.10.2020 07:46
Testy na koronawirusa. Fakt: Sejm i Senat wydały na nie ponad 29 tys zł
fot. Fotophoto/shutterstock

Sejm i Senat wydały ponad 29 tysięcy złotych na przeprowadzenie testów na obecność koronawirusa u parlamentarzystów – czytamy w „Fakcie”.

Koronawirus dotarł także do Sejmu i Senatu. Parlamentarzyści z podejrzeniem zakażenia mogą liczyć na testy sponsorowane przez pracodawcę, czyli… z budżetu państwa.

„Fakt” podaje, że dokładnie 29 038 zł wydały do tej pory Sejm i Senat na testy na obecność koronawirusa u posłów i senatorów.

Testy na obecność koronawirusa. Wydatki Sejmu i Senatu

W dzienniku czytamy, że wszyscy parlamenatrzyści, którzy podejrzewają chorobę, mogą liczyć na refundację tekstów na obecność koronawirusa.

Zobacz także

Z informacji przekazanej gazecie przez Kancelarię Sejmu wynika, że z tej możliwości skorzystało 52 posłów, na co Sejm przeznaczył ponad 22 tysiące złotych.

Senat z kolei wydał ponad 7 tysięcy złotych na 16 testów dla senatorów.

Zobacz także

Test na obecność koronawirusa to koszt przynajmniej 500 złotych. Kto powinien za niego płacić? Ustawa z 5 grudnia 2008 r. o zapobieganiu oraz zwalczaniu zakażeń i chorób zakaźnych u ludzi wskazuje, że na obowiązkowe badania sanitarno-epidemiologiczne kieruje pracodawca albo zlecający wykonanie prac. Jest to zatem koszt pracodawcy, czyli w przypadku parlamentarzystów – Sejmu i Senatu.

RadioZET.pl/”Fakt”/PAP