Zamknij

Testy na koronawirusa w niemieckich sklepach Rossmann i Aldi

PAP
05.03.2021 11:23
testy na koronawirusa w sklepach Rossmann i Aldi
fot. Artur Szczepanski/REPORTER/east news

Testy na obecność koronawirusa można już kupić w markecie i drogerii. Niemiecki Rossmann i sieć sklepów Aldi rozszerzają swoją ofertę.

Testy na koronawirusa na sklepowych półkach w Niemczech. Dziennik Bild, na który powołuje się PAP, pisze, że pięć „szybkich” testów kosztuje 25 euro, czyli około 115 złotych.

Testy na koronawirusa u progu trzeciej fali pandemii są niezbędne przy funkcjonowaniu gospodarki. Okazanie negatywnego wyniku takiego tekstu bywa obecnie obowiązkowym warunkiem podróży zagranicznych czy odbycia leczenia lub rehabilitacji.

Testy na koronawirusa. Niemcy kupią je w drogeriach i sklepach

 Po prawie roku obowiązywania stanu epidemii testy na COVID-19 są tańsze, a ich dostępność większa. Niemcy mogą kupić je w drogeriach i sklepach.

Od soboty 6 marca klienci sieci Aldi i Rossmann w Niemczech będą mogli kupić teksty i samodzielnie wykonać je w domu. Z racji dużego popytu na ten produkt, początkowo jeden klient będzie mógł kupić jeden pakiet testów. 

W sklepach Aldi pakiet 5 testów wymazowych kosztował będzie około 25 euro, czyli niecałe 115 zł. Taki test powinien wskazać wynik po 15 minutach od wymazu.

Jak podaje „Bild”, wykrywalność wirusa w przypadku takich testów jest jednak kwestą sporną. Niektóre źródła mówią o 96 proc. skuteczności, inne o zaledwie 40 proc.

RadioZET.pl/PAP