Zamknij

Testy antygenowe w Lidlu. Od kiedy? Jaka cena?

05.05.2021 11:43
Testy antygenowe w Lidlu
fot. Marek BAZAK/East News

Lidl jako pierwsza polska sieciówka wprowadza do sprzedaży koronawirusowe testy antygenowe. Produkt trafi na sklepowe półki w piątek 7 maja.

Testy antygenowe na obecność koronawirusa w Lidlu. Niemiecka sieć jako pierwsza wprowadzi do sklepów w Polsce tego typu testy.

Produkt pozwoli wykryć antygeny wirusa w wymazach z przedniej części nosa. Testy pojawią się w sprzedaży już od piątku, 7 maja.

Testy antygenowe w Lidlu. Cena i zastosowanie

Jak poinformowała sieć, szybki test antygenowy w kierunku SARS-CoV-2 jest wyrobem medycznym do diagnostyki in vitro używanym w diagnostyce zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2.

Test oferowany przez Lidl Polska pozwala wykryć antygen wirusa SARS-CoV-2 w wymazach z przedniej części nosa (jedynie 2,5 cm) u osób z podejrzeniem zakażenia COVID-19.

Ich producentem jest Boson Biotech, który gwarantuje, że testy są wiarygodne. Wynik otrzymany po 15 minutach odznacza się ponad 98 proc. dokładnością. Do każdego testu dołączona jest sterylna wymazówka, probówka, roztwór ekstrakcyjny oraz instrukcja.

Lidl_Test antygenowy

Testy będą oferowane wyłącznie w zestawie pięciu sztuk i będą kosztować 19,80 zł za 1 test, czyli 99 zł za opakowanie 5-sztukowe.

Taki test można wykonać w domu bez względu na to, czy u osoby, która go wykonuje, występują objawy koronawirusa. Lidl dodaje, że klienci mogą nabyć w sklepach sieci także testy serologiczne Primacovid na przeciwciała COVID-19.

RadioZET.pl/mat.pras