Zamknij

Tesco wyprzedaje swoje produkty w całej Polsce

01.08.2019 13:39
Tesco. Wielka wyprzedaż w całej Polsce. Sieć zamyka hipermarkety
fot. Grand Warszawski/Shutterstock (ilustracyjne)

Tesco, które ogłosiło zmianę strategii sprzedażowej w Polsce, rozpoczęło wyprzedaż części asortymentu w swoich marketach. Niektóre obniżki sięgają 50 procent.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Linkedin

Tesco w ostatnich dniach przedstawiło związkowcom z „Solidarności” plany dotyczące dalszej działalności w Polsce. Brytyjska sieć handlowa zamierza skupić się na prowadzeniu mniejszych supermarketów i ograniczyć asortyment.

Które sklepy Tesco zostaną zamknięte?

Ogłoszono również plany zamknięciu 8 hipermarketów i dwóch mniejszych sklepów. Są to hipermarkety w Tychach, Warszawie Piastów, Rzeszowie, Warszawie Gocławiu, Bydgoszczy, Gdyni przy ul. Nowowiczlińskiej 35 i Gorzowie Wielkopolskim oraz supermarkety w Sosnowcu i Warszawie przy ul. Wolskiej.  

Zobacz także

Według portalu Dlahandlu.pl po odjęciu tych lokalizacji liczba sklepów Tesco w całej Polsce będzie wynosić około 330. 

Wielka wyprzedaż w Tesco

W pozostałych sklepach Tesco w całej Polsce prowadzona jest wielka wyprzedaż produktów. Jak podał portal Gazeta.pl, upusty sięgające nawet 50 proc. dotyczą kosmetyków i akcesoriów kosmetycznych — jak kremy do rąk i stóp, żele do mycia twarzy, pilniczki, nożyczki i zmywacze do paznokci. 

Promocjami zostały objęte także alkohole jak whiskey Grant's czy Tullamore Dew oraz wódki. Wyprzedaż dotyczy dodatkowo artykułów przemysłowych, m.in. drabin

Część klientów Tesco, zaniepokojona brakiem asortymentu w marketach, zamieszczała w mediach społecznościowych zdjęcia pustych półek. Okazało się, że nie był to zwiastun końca działalności brytyjskiej sieci nad Wisłą, ale rozpoczęcie zmiany strategii sprzedażowej.

Zobacz także

„Wraz ze zmianami w samych sklepach, w każdej placówce upraszczamy asortyment, koncentrując się na produktach, które są najważniejsze dla naszych klientów. Elementem tej zmiany jest trwająca wyprzedaż części asortymentu” – tłumaczyło biuro prasowe Tesco, cytowane przez „Fakt”.

Atrakcyjnymi promocjami objęte są nie tylko sklepy wskazane do likwidacji, ale również pozostałe sklepy sieci.

Wszystko za 50 proc. Pracownicy sami nie wiedzą, co się dzieje” – napisał na Facebooku pan Bartosz, zamieszczając zdjęcie z Tesco Chojnice, ul. Sukienników.

Podobne informacje pojawiają się od klientów marketów m.in. w Jedliczu (woj. podkarpackie), Lublinie i Kielcach.

Tesco nie zbuduje galerii handlowej

Zmiany w strategii Tesco spowodowały również zmianę planów inwestycyjnych sieci w Warszawie.

Według portalu Wiadomościhandlowe.pl brytyjska sieć handlowa sprzedała 4,5-hektarową działkę w sercu stołecznych Kabat przy al. KEN. Planowana w tym miejscu była Galeria Kabaty.

Teren miał przejąć Echo Investment, który ma w tym miejscu zbudować kompleks mieszkalno-usługowy. Jednak teren pod wynajem komercyjny będzie znacznie mniejszy, niż planowało Tesco. 

Zobacz także

RadioZET.pl/Gazeta.pl/Fakt/Dlahandlu.pl/Wiadomościhandlowe.pl