Zamknij

Pracownicy Tesco dostaną obiecane podwyżki

15.02.2020 15:31
Tesco. Podwyżki od 1 marca. O ile?
fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER/East News

Pracownicy sklepów Tesco od 1 marca dostaną podwyżki. To efekt porozumienia związkowców z władzami spółki. Na jakie pensje mogą liczyć?

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Facebooku

- Od 1 marca tego roku miesięczne wynagrodzenia w sklepach oraz centrach dystrybucji wzrosną średnio około 6 procent brutto – poinformowali związkowcy z Solidarności działający w Tesco Polska.

Podwyżka ma dotyczyć 94 procent pracowników – z wyłączeniem kierowników sklepów i menadżerów DC.

Portal dlahandlu.pl przypomina, że związkowcy od roku walczyli z władzami spółki o podwyżki. Już w kwietniu 2019 roku przedstawili postulaty. Te wówczas dotyczyły podwyżek od 1 lipca 2019 o 350 zł brutto i 200 zł brutto dla kierowników sklepów. Władze jednak nie zgodziły się na takie warunki. Wówczas niezbędna była mediacja.

Zobacz także

Tesco likwiduje hipermarkety

Tesco, brytyjska sieć handlowa, ogłosiła w ubiegłym roku zmianę strategii sprzedażowej w Polsce. Spółka skupiła się na rozwoju mniejszych sklepów oraz zrezygnowała z hipermarketów.

Zobacz także

Tesco w tym roku zamknie pięć kolejnych hipermarketów w całej Polsce. Z tego powodu pracę straci 380 osób zatrudnionych w brytyjskiej sieci handlowej. Seria likwidacji rozpoczęła się w 2010 roku, co wiąże się z masowymi zwolnieniami. Tesco planuje przeprowadzić zwolnienia do końca kwietnia 2020 roku. 

RadioZET.pl/dlahandlu.pl