Zamknij

Tesco wypłaci premie świąteczne dla pracowników

19.11.2020 12:54
Tesco wypłaci premie świąteczne dla pracowników
fot. Tesco/mat. prasowe

Tesco Polska wypłaci swoim pracownikom premie świąteczne w wysokości 500 zł brutto. Jak podkreśliła brytyjska sieć handlowa, to forma docenienia za "wkład zespołów w utrzymanie płynności dostaw oraz dbanie o klientów w trudnym czasie pandemii".

Tesco, które na polskim rynku handlowym jest obecne od 1995 roku, ogłosiło szczegóły premii świątecznych. W grudniu każdy z pracowników sieci otrzyma dodatek 500 zł brutto, który będzie doliczony do grudniowej pensji. 

"Od lat przed świętami pracownicy Tesco mogą także liczyć na bony świąteczne. W tym roku, ze względu na pandemię, wypłacone zostały one wcześniej – już w październiku – i były wyższe niż w latach ubiegłych. Najwyższe ze świadczeń wynosiło 1050 zł i skorzystało z niego kilka tysięcy osób" - przekazano w komunikacie prasowym.

Tesco płaci premie pracownikom

- Koniec roku to bez wątpienia czas większych wydatków. Mając na uwadze trudną sytuację wielu polskich rodzin, które na własnej skórze doświadczyły skutków pandemii, w tym roku przygotowaliśmy dla naszych pracowników sklepów oraz działów dystrybucji dodatkową nagrodę. Wierzymy, że pozwoli im ona jeszcze lepiej przygotować się do nadchodzącego okresu świątecznego – komentowała Joanna Lenartowicz, manager personalny w Tesco Polska.

Zobacz także

Dodała, że w listopadzie pracownicy z grupy ryzyka, w tym m.in. osoby starsze, z obniżoną odpornością i chorobami immunologicznymi, mogą skorzystać z dodatkowych i płatnych wolnych dni.

Poza nagrodą świąteczną oraz bonami świątecznymi, pracownicy Tesco będą mogli skorzystać także ze specjalnej podwójnej zniżki pracowniczej na zakupy w sklepach sieci – przez 5 dni umożliwi ona zakupy z 20 proc. rabatem.

Tesco zapewniło, że od samego początku pandemii koronawirusa dba o bezpieczeństwo i komfort pracowników. "Poza łatwym dostępem do środków ochrony osobistej, takich jak rękawiczki i płyny dezynfekujące, z początkiem kwietnia wszystkie kasy i lady w sklepach sieci wyposażone zostały w specjalne przegrody z pleksi, by jeszcze bardziej chronić pracujące tam osoby" - zapewniła sieć w komunikacie.

Zobacz także

Brytyjska sieć handlowa planuje wycofać się z Polski. Większość marketów Tesco chce przejąć duńska sieć Netto. Do czasu wydania ostatecznej zgody przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK), będą one działać pod dotychczasowym szyldem. Już kilka miesięcy wcześniej Tesco pozbyło się największych formatów sklepów - hipermarkety przejął m.in. Kaufland.

RadioZET.pl/mat. prasowe