Zamknij

Tesco zamyka hipermarkety. Pięć z nich chce przejąć Kaufland

11.09.2019 14:11
Tesco sprzedaje 5 hipermarketów. Zamierza je przejąć Kaufland. Jest wniosek do UOKiK
fot. josefkubes/Shutterstock (ilustracyjne)

Do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wpłynął wniosek o przejęcie pięciu hipermarketów Tesco. Zamierza je przejąć sieć sklepów Kaufland. 

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Linkedin

Tesco, obecna w Polsce od 1995 roku brytyjska sieć handlowa, przed kilkoma tygodniami podjęła decyzję o zamknięciu niektórych hipermarketów. Jest to związane ze zmianą strategii firmy w naszym kraju – czyli rezygnacja z wielkoformatowych marketów na rzecz mniejszych sklepów i ograniczenie asortymentu.

Jak podał portal Wiadomościhandlowe.pl, do UOKiK 30 sierpnia tego roku wpłynął wniosek o przejęcie pięciu hipermarketów Tesco przez sieć Kaufland. 

Zobacz także

Chodzi o następujące lokalizacje: Gdańsk ul. Cienista, Warszawa ul. Stalowa, Kraków ul. Wielicka, Wrocław ul. Długa oraz Lublin ul. Orkana.

Sieć Kaufland należy do międzynarodowej Grupy Schwarz, w skład której wchodzą również markety Lidl.

Grupa prowadzi działalność głównie w sektorze handlu detalicznego artykułami spożywczymi i przemysłowymi w ponad 30 krajach, a ponadto m.in. w zakresie zbiórki, handlu i wprowadzania do obrotu surowców wtórnych (marka PreZero). W Polsce Grupa Schwarz działa poprzez własne sieci Kaufland, Lidl i PreZero.

W związku z zamkniętymi hipermarketami Tesco Polska ogłosiło zwolnienia grupowe swoich pracowników. Maksymalnie ma zostać nimi objętych 2,1 tys. osób – wśród nich kasjerzy, jak i kadra kierownicza. 

Zobacz także

RadioZET.pl/Wiadomościhandlowe.pl