Zamknij

Tesco zamyka 5 hipermarketów w całej Polsce

13.01.2020 13:08
Tesco likwidacja 2020. Kolejne pięć hipermarketów do likwidacji. Gdzie?
fot. ClimbWhenReady/Shutterstock (ilustracyjne)

Tesco zamknie pięć kolejnych hipermarketów w całej Polsce. Z tego powodu pracę straci 380 osób zatrudnionych w brytyjskiej sieci handlowej.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Linkedin

Tesco, które w ubiegłym roku rozpoczęło serię likwidacji sklepów w całej Polsce, przekazało związkowcom z NSZZ "Solidarność" plany zamknięcia kolejnych swoich placówek. 

Chodzi o hipermarkety kompaktowe w Lesznie (ul. Poznańska 3), Gorzowie Wielkopolskim (ul. Słowiańska 70), Łomży (ul. Zawadzka 38), Bełchatowie (ul. Kolejowa 6) oraz Wrocławiu (ul. Legnicka 58).

Zobacz także

Prawie 400 osób zostanie zwolnionych

Zwolnienia grupowe obejmą 380 pracowników. Większość z nich ze stanowisk podstawowych (304), a reszta z kadry kierowniczej (76). Tesco planuje przeprowadzić zwolnienia w okresie od początku lutego do końca kwietnia 2020 roku. 

"Pracownikom objętym zwolnieniami grupowymi proponowane zostanie, w miarę możliwości, podjęcie pracy na innym stanowisku lub w innych jednostkach firmy" - podkreśliło w komunikacie Tesco Polska.

Zobacz także

Wśród powodów zmian wskazano "zakończenie dotychczasowych procesów zmian dotyczących struktur organizacyjnych sklepów, centrów dystrybucji, biura głównego oraz zamykanych sklepów w związku z przyczynami ekonomicznymi".

Według informacji portalu Wiadomościhandlowe.pl, hipermarket Tesco we wrocławskim centrum handlowym Magnolia Park zamierza przejąć Carrefour. Wniosek w tej sprawie wpłynął do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK).

W poprzednich miesiącach chęć przejęcie lokalizacji po zamykanych marketach Tesco zgłaszał również Kaufland czy Leroy Merlin.  

Tesco, brytyjska sieć handlowa, ogłosiła w ubiegłym roku zmianę strategii sprzedażowej w Polsce. Spółka skupiła się na rozwoju mniejszych sklepów oraz zrezygnowała z hipermarketów. Jednocześnie nie cichną medialne spekulacje o możliwej sprzedaży całego biznesu Tesco w Polsce i innych krajach Europy Środkowo-Wschodniej. 

Zobacz także

RadioZET.pl/Wiadomościhandlowe.pl