Zamknij

Leroy Merlin kupiło trzy markety Tesco

18.10.2019 12:10
Tesco likwidacja 2019. Leroy Merlin kupiło trzy markety brytyjskiej sieci. Gdzie?
fot. FotograFFF/Shutterstock (ilustracyjne)

Francuska sieć marketów Leroy Merlin ogłosiła przejęcie trzech marketów sprzedanych przez Tesco. Nowe sklepy zostaną planowo otwarte w 2021 roku.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Linkedin

Tesco, które zmieniło swoją strategię sprzedażową w Polsce, pozbywa się części swoich sklepów. Hipermarkety i inne placówki przejmują głównie konkurencyjne sieci. 

Jak podał portal Dlahandlu.pl, trzy markety Tesco zamierza kupić Leroy Merlin Polska, prowadzący sprzedaż materiałów budowlanych i wykończeniowych. Nowe sklepy pojawią się w Gorzowie Wielkopolskim, Gdyni i Bydgoszczy. Ich otwarcie planowane jest na 2021 rok.

Zobacz także

Transakcja została zaakceptowana przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK). 

Nowe obiekty będą standardowymi, wielkoformatowymi sklepami Leroy Merlin oferującymi 30-40 tys. produktów dostępnych od ręki, a także usługi projektowania, transportu oraz montażu. Wraz z partnerami z innych firm handlowych będącymi najemcami lub sąsiadami, Leroy Merlin planuje stworzyć silne destynacje handlowe, które będą odpowiadały na różne potrzeby lokalnych społeczności.

Obecnie sieć sklepów Leroy Merlin Polska liczy obecnie 65 obiektów, oferując klientom również możliwość zakupów w sklepie internetowym leroymerlin.pl. Firma zatrudnia ponad 11 tys. pracowników.

Zobacz także

Tymczasem Tesco, które od lata zmaga się z problemami finansowymi, ogłosiło w lipcu tego roku odejście od hipermarketów na rzecz mniejszych formatów oraz ograniczenie asortymentu w sklepach. 

Sześć placówek po Tesco zamierza przejąć Kaufland, o co wystąpił do UOKiK.

Zobacz także

RadioZET.pl/Dlahandlu.pl