Zamknij

Tesco i Carrefour będą wspólnie robić zakupy

Olga Papiernik
02.07.2018 10:54
tesco
fot. Piotr Kamionka/east news

Carrefour i Tesco, dwie największe europejskie sieci handlowe, oświadczyły w poniedziałek, że planują utworzyć sojusz zakupowy, aby zwiększyć ich wpływ na dostawców w niezwykle konkurencyjnym sektorze supermarketów.

Francuski i brytyjski gigant supermarketowy powiedziały we wspólnym oświadczeniu, że planują wspólnie kupować towary w celu obniżenia kosztów.
 
Umowa, która potrwa trzy lata, powinna zostać zawarta "w ciągu najbliższych dwóch miesięcy", czytamy w oświadczeniu.

Zobacz także

Inni europejscy rywale podobnie walczą o obniżenie kosztów dostaw.

Druga i trzecia największa sieć supermarketów w Wielkiej Brytanii, Asda, należąca do Walmartu i Sainsbury's, zgodziły się połączyć.
 
A w zeszłym tygodniu francuskie grupy Auchan, Casino i Schiever oświadczyły, że połączą siły z niemieckim Metro jeśli chodzi o zakupy.

Zagłosuj

Czy robisz zakupy w Carrefourze?

Liczba głosów:

Pod kierownictwem dyrektora generalnego, Alexandre Bomparda, który przejął w zeszłe lato Carrefour, zdecydował się wzmocnić działalność e-commerce i zmniejszyć zależność firmy od gigantycznych sklepów.
 
Tesco i Carrefour powiedziały, że ich sojusz pozwoli firmom poprawić podaż towarów dostępnych w sklepach.

Zobacz także

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - Biznes na Facebooku

Christophe Rabatel został dyrektorem generalnym Carrefour Polska

Christophe Rabatel został mianowany dyrektorem generalnym Carrefour Polska od 1 lipca 2018 r., podała firma. Z Grupą Carrefour związany jest od 14 lat.

"Dołączył do Grupy Carrefour jako dyrektor kontrolingu na Europę. W latach 2006-2009 zajmował stanowisko dyrektora finansowego i administracyjnego oraz członka Zarządu Carrefour w Turcji. Następnie odpowiadał za finanse, ekspansję i organizację supermarketów Carrefour Market we Francji" - czytamy w komunikacie.

Od marca 2015 do chwili obecnej pełnił funkcję dyrektora wykonawczego sklepów convenience i Cash and Carry. Christophe Rabatel jest absolwentem Institut Commercial w Nancy oraz ma tytuł MBA zdobyty na Uniwersytecie Indiana w Pensylwanii w 1994 roku, podano także.

Carrefour Polska to multiformatowa sieć handlowa, pod szyldem której działa w Polsce prawie 900 sklepów: hipermarketów, supermarketów, sklepów osiedlowych i specjalistycznych oraz sklepu internetowego. Carrefour jest w Polsce również właścicielem sieci 20 centrów handlowych o łącznej powierzchni ponad 230 000 GLA oraz sieci ponad 40 stacji paliw.


ISBnews/spm/wdb/CARREFOUR/TESCO/Tencent/GOOGLE/OP