Zamknij

Tesco. Sprzedaż 5 hipermarketów zostanie opóźniona

14.08.2019 09:52
Tesco Polska. Sprzedaż 5 hipermarketów opóźni się. Spółka od dwóch lat na minusie
fot. canon_shooter/Shutterstock (ilustracyjne)

Sprzedaż pięciu hipermarketów Tesco w Polsce się opóźni. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) zwrócił wniosek o przejęcie sklepów do brytyjskiej sieci handlowej. W ubiegłym roku Tesco powiększyła stratę finansową.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - BIZNES na Linkedin

Tesco, które prowadzi sprzedaż w Polsce od 24 lat, zadecydowało o likwidacji ośmiu hipermarketów w najbliższych miesiącach. Jednak sprzedaż pięciu z nich się opóźni. 

Powodem jest decyzja UOKiK-u, który zwrócił na początku sierpnia tego roku wniosek spółek Snowfinch 19 i Zodiac o przejęcie wielkoformatowych sklepów od Tesco. Powód?    

Zobacz także

Tesco od dwóch lat na minusie

Według portalu Wiadomościhandlowe.pl może to oznaczać, że urzędnicy mają zastrzeżenia do złożonej dokumentacji. Wystawione na sprzedaż hipermarkety są zlokalizowane w różnych częściach Polski, dlatego można zakładać, że nie chodzi o zastrzeżenia do koncentracji handlowej. 

Spółki, które zamierzają przejąć hipermarkety Tesco — Snowfinch 19 i Zodiac — zajmują się działalnością inwestycyjną w nieruchomościach. 

Brytyjska sieć handlowa w ubiegłym roku powiększyła stratę finansową o około 100 milionów złotych. Jak wynika z danych Ministerstwa Finansów, na które powołał się portal Dlahandlu.pl, Tesco pierwszy raz zanotowało stratę za 2017 roku. 

Zobacz także

Przy przychodach na poziomie 11,9 mld zł sieć handlowa odnotowała 343,2 mln zł straty. Natomiast rok później z przychodami na poziomie 11,7 mld zł  Tesco miało 445,4 mln zł straty.

W lipcu Tesco ogłosiło zmianę strategii sprzedaży — rezygnacja z wielkoformatowych sklepów na rzecz mniejszych marketów oraz ograniczenie asortymentu.  

Zobacz także

RadioZET.pl/Wiadomościhandlowe.pl/Dlahandlu.pl